ساخت ویلاهایی با صدف‌های تاشو در فیلیپین

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹ | کد مطلب: ۳۶۱۷۴
ساخت ویلاهایی با صدف‌های تاشو در فیلیپین
استراحتگاه جزیره Tawi-Tawi در فیلیپین سال‌هاست که میزبان توریست‌ها و میهمانان زیادی‌ست که این روزها یک بازسازی جدید و خارق‌العاده‌ای را با استفاده از صدف‌های تاشو تجربه می‌کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: ویلاهای دیدنی در این جزیره در حال ساخت هستند که هرکدام دارای امکانات و خدمات کاملی هستند و در کنار آن‌ها رستوران، کلوپ و فضای پذیرایی برای تمام گردشگران در نظر گرفته شده است. این فرم تاشو در معماری سنتی و فرهنگی فیلیپین جای دارد که علاوه بر زیبایی و منحصر به‌فرد بودن، جلوه‌ای جذاب از فرهنگ و سنت این کشور را به نمایش درمی‌آورد تا توریست‌ها و سایر میهمانان به خوبی با آن آشنایی پیدا کنند.

فرم تاشو به‌صورت بسیار ظریف انتزاعی شده تا سایه‌ای در اطراف هر ورودی ویلا ایجاد کند. پیش‌آمدگی عظیم این سازه با لنگرهایی امکان‌پذیر است که هر تاشو را به پوسته‌های دیگر و زمین متصل می‌کنند. اینجاست که هنر معماری و ایستایی و پایداری به خوبی جلوه کرده‌اند و توانسته‌اند زیبایی بصری فوق‌العاده‌ای را نمایش دهند.این صدف‌های تاشو از بامبو، چوب‌های محلی فیلیپین و فوم‌های بتنی سبک ساخته شده‌اند که هم قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارند و هم به راحتی جابه جا شده و حمل می‌شوند. این صدف‌ها در زوایای مختلفی تا می‌شوند و می‌توانند حالت‌های مختلفی را به خود گرفته و شکل بگیرند. آنگاه معماران با ظرافت بالایی آن‌ها را به شکل مواج دریا درآورده و هر کدام از سقف‌های ویلا را به شکل یک قوس یا موج درآورده‌اند.

این ویلاها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر باران و بادهای موسمی بسیار مقائم هستند و حتی از راه‌هایی نیز به منظور جذب آب باران و انتقال آن به تصفیه‌خانه‌های استراحتگاه برخوردارند. به همین منظور در مصرف آب هم صرفه‌جویی کرده و هزینه‌های جاری را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهند.