کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رونمایی از نخستین خانه افسانه‌ای گائودی تنها به قیمت یک دلار

5 مرداد 1400 ساعت 13:25 | کد مطلب:36157

اگر همیشه عاشق معماری باورنکردنی Art Nouveau معمار اسپانیایی آنتونی گائودی بوده‌اید، این به‌نوعی نخستین و آخرین فرصت برای شما خواهد بود که از آن دیدن کرده و لذت ببرید.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: برای نخستین بار در 136 سال گذشته  اولین خانه گائودی، Casa Vicens، برای یک شب تجربه در دسترس علاقه‌مندان به طراحی و معماری قرار گرفته که آن هم تنها به قیمت یک دلار است.

اگرچه Casa Vicens نخستین اثر برجسته این معمار بزرگ بود، اما در حال حاضر نمایانگر بسیاری از خصوصیات معماری گائودی است. این ترکیبی از Art Nouveau، معماری Moorish است و ممکن است نخستین نمونه از Modernisme کاتالان باشد، یک سبک طراحی واقعا منحصر به‌فرد بومی منطقه و تا حد زیادی توسط گائودی پیشگام است.گذشته از فرصت خواب در این معماری رویایی، بازدیدکنندگان از چند فعالیت ویژه الهام‌گرفته از گائودی نیز لذت خواهند برد. میهمانان ابتدا در یک تور راهنما تمام معماری خارق‌العاده Casa Vicens را تجربه خواهند کرد. سپس تمام اطلاعات در مورد تاریخچه و مسائل مرمت و بازسازی این خانه نیز به میهمانان ارائه داده می‌شود که بسیار مهم و تاثیرگذار است.

نوع طراحی سازه و شکل‌گرفتن تمام بخش‌ها و اتاق‌ها به‌گونه‌ای رویایی و با اصول خاص و فنی است که توجه هر بازدیدکننده‌ای را به سوی خود جلب می‌کند و آن‌ها را شگفت‌آور می‌کند. دکوراسیون و طراحی داخلی این خانه کاملا به سبک این معمار بزرگ انجام شده که می‌تواند درس تخصصی و بسیار اصولی را برای آن‌ها به ارمغان آورد.
 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36157/رونمایی-نخستین-خانه-افسانه-ای-گائودی-تنها-قیمت-یک-دلار

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com