هتل معاصر چین که با متون باستانی شکل گرفته است

دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴ | کد مطلب: ۳۶۰۴۶
هتل معاصر چین که با متون باستانی شکل گرفته است
ژنگژو چین، منطقه‌ای توسعه نیافته در استان هنان محسوب می‌شود، اما به‌زودی این شهر «یک شهر بهشتی با آداب و رسوم ملی» خواهد بود که هم‌اکنون هتلی جدید و زیبا در آن ساخته شده که متون باستانی این کشور را در نمای خود جا داده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع گروه معماری Lacime برای طراحی و معماری خارجی این هتل از متون باستانی و فرهنگی کشور چین الهام گرفته‌اند و برای توسعه این نماد ملی، پروژه را به چالش‌های جدی کشانده‌اند.

زیبایی ظاهری آن کاملا معاصر و باستانی است و فرم‌های منحنی آن با ظرافت هرچه تمام‌تر توانسته جلوه این پروژه را دوچندان کند. اگرچه طراحی این هتل کاملا سنتی است، اما به‌گونه‌ای معماری مدرن و طرح‌های نوین را نیز در دل خود جا داده که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.این هتل یک متن باستانی چینی به نام آیین‌های ژو تشریفاتی را تشریح می‌کند و در مورد قوانین سازمانی آن بحث دارد. معماران پروژه از متنی به نام كائو گونگ جی، در طراحی ساختمان و ویژگی‌های خاص آن الهام گرفته‌اند. یکی از این ویژگی‌‌ها، دهانه قوس‌دار آن است که به نظر می‌رسد ساختمان از سطح زمین برخاسته و به حیاط‌گردی واقع در مرکز سازه باز می‌شود.

جدا از ادغام زیبای فرهنگی این پروژه، هتل یک مکان دیدنی منحصر به‌فرد ایجاد می‌کند که به معنای پیشرفت جدید و امیدوارکننده در این منطقه است. منظره اطراف ساختمان نیز با یک باغ جنوبی و یک حیاط در شمال آن، سازمان ‌یافته است.

از دیگر چشم‌نوازی‌های معماری این پروژه مربوط به طراحی طاق‌های گردان و جذاب آن در بخش‌های مختلف هتل است که برای هر بازدیدکننده و میهمانی قطعا دیدنی و قابل توجه خواهد بود. توصیف این بخش‌های معماری هرکدام در تشریح نمادی از معماری و فرهنگ چین است که برای توریست‌ها هم جالب خواهد بود.