ورود معماران «زاها حدید» به فناوری هایپرلوپ ایتالیا

يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲ | کد مطلب: ۳۶۰۱۴
ورود معماران «زاها حدید» به فناوری هایپرلوپ ایتالیا
فناوری هایپرلوپ در حال پیشرفت است و اکنون گروه معماری «زاها حدید» برای نخستین بار در کشور ایتالیا به این سیستم نوین ورود پیدا کرده‌اند و قصد دارند در طراحی این سیستم حمل‌ونقل مدرن به مهندسان ایتالیایی کمک کنند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: هایپرلوپ ایتالیا به تازگی از همکاری جدید خود با گروه سرشناس معماری «زاها حدید» خبر داده تا بتواند معماری، مهندسی و برنامه‌ریزی شهری را در این سیستم نوین ادغام کرده و به یک تحول بزرگ و بین‌المللی دست پیدا کند. توسعه این فناوری جدید حمل ونقل در کشور ایتالیا حدود یک ماه دیگر آغاز می‌شود و معماران «زاها حدید» تصمیم دارند در طراحی آن ایده‌های خاص و منحصر به‌فردی را ارائه دهند.

فناوری هایپرلوپ برای نخستین بار توسط آلون ماسک در سال 2013 میلادی توصیف شد که برای همگان بسیار جذاب بوده است. در واقع این سیستم با دور زدن مسافران با سرعت زیاد در کپسول‌هایی که درون کپسول‌های کم فشار قرار می‌گیرند، کار می‌کند.

 

با استفاده از انرژی تجدیدپذیر، هایپرلوپ می‌تواند به‌طور چشمگیری زمان سفر را کاهش دهد. این فناوری از منابع گسترده‌ای برخوردار بوده است و شرکت‌های متعددی به دنبال زنده‌کردن این سیستم در سراسر جهان هستند.

به عنوان مثال، هایپرلوپ ایتالیا در حال انجام آزمایش امکان‌سنجی در مسیری بین میلان و فرودگاه مالپنسا میلان است. در این حالت، سفر 43 دقیقه‌ای به فرودگاه فقط به 10 دقیقه کاهش می‌یابد که برای مسافران بسیار جذاب و قابل قبول خواهد بود.