نگاهی به آثار عکاس کشته‌شده رویترز

يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲ | کد مطلب: ۳۶۰۰۵
نگاهی به آثار عکاس کشته‌شده رویترز
«رویترز» در پی کشته شدن «دانش صدیقی» عکاس و خبرنگار این خبرگزاری در افغانستان به مرور ماندگارترین تصاویر این عکاس پرداخته است.
اسکان نيوز: دانش صدیقی، عکاس و خبرنگار هندی خبرگزاری رویترز روز جمعه درحال پوشش اخبار از درگیری  نیروهای امنیتی افغانستان و جنگجویان طالبان در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان کشته شد.

به گفته رویترز، «صدیقی» از اوایل هفته جاری به عنوان خبرنگار به نیروهای ویژه افغانستان در ولایت قندهار ملحق شده بود و از نبرد بین کماندوهای افغان و جنگجویان طالبان گزارش می‌داد.

«صدیقی» روز جمعه به رویترز خبر داده بود که حین پوشش اخبار این درگیری‌ها از ناحیه دست زخمی شده است.

او تحت درمان قرار گرفته بود  اما زمانی که این خبرنگار با یک مغازه‌دار مشغول صحبت بود طالبان بار دیگر حمله را آغاز کرد. جزئیات چگونگی کشته شدن «صدیقی» مشخص نیست.

«صدیقی» به عنوان یکی از اعضا تیم عکاسان رویترز در سال ۲۰۱۸ برای عکاسی از بحران پناهندگان روهینگیا برنده جایزه پولیتزر شده بود. او که از سال ۲۰۱۰ با رویترز همکاری داشت تصاویر مختلفی از موضوعاتی همچون جنگ در افغانستان و عراق، بحران پناهندگان روهینگیا، اعتراضات در هنگ کنگ و زلزله نپال را به ثبت رسانده بود. او در ماه‌های اخیر نیز تصاویری از همه‌گیری کرونا در هند به ثبت رسانده بود.

ایسنا نوشت، در ادامه تعدادی از تصاویری که رویترز در پی کشته شدن این خبرنگار به عنوان برترین آثار او منتشر کرده است را مشاهده می‌کنید:تصویری از یکی از کارکنان حوزه سلامت که در کنار قبر مامور پلیسی که بر اثر کرونا جانباخته، ایستاده است/ دهلی - هند / 2020


تصویری از یکی از پناهجویان روهینگیا پس از رسیدن به خاک بنگلادش / 2017

 
تصویری از سوزاندن اجساد قربانیان کرونا در دهلی / 2021

 
تصویری مردی که در یک کارخانه پنبه واقع در بمبئی کار می‌کند/ 2010  


ساختمان‌های بلند در پایتخت کره شمالی / 2018  


تصویر مردی که در کنار ساحل به پرندگان غذا می‌دهد / بمبئی - هند /2016  


پناهجویان روهینگیا پس از رسیدن به بندگلادش از تپه‌ای بالا می‌روند / 2017
 

تصویر یک مرد مسلمان و دو فرزندش در بمبئی  / 2011  


بیمارانی که پیش از جراحی آب مروارید چشم‌هایشان را پوشانده‌اند /هند/ 2018