کاریکاتور مشهورترین فوتبالی‌های جهان

شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷ | کد مطلب: ۳۵۹۸۵
کاریکاتور مشهورترین فوتبالی‌های جهان
فوتبالیست‌های مشهور همانند اغلب چهره‌های شناخته شده عالم هنر و سیاست، مجبور نیستند به یک مکان توریستی بروند، یک کاریکاتوریست پیدا کنند و مبلغی بیش از ارزش کار، پرداخت کنند تا تنها چهره‌شان به شکلی خنده دار کشیده شود؛ آن‌ها اغلب به صورت رایگان سوژه کاریکاتوریست‌ها می‌شوند.
اسکان نيوز: افراد مشهور همواره سوژه کاریکاتوریست‌ها بوده‌اند؛ چه به مذاقشان خوش بیاید و چه نیاید. فوتبالیست‌ها نیز وقتی اسم و رسمی به هم می‌زنند و اسمشان سر زبان‌ها می‌آید، باید به عنوان یک سلبریتی انتظار اینکه سوژه کاریکتوریست‌ها شوند و چهره خود را در خنده‌دارترین شکل ممکن ببینند، داشته باشند.

کلمه کاریکاتور از عبارت ایتالیایی «کاریکار» گرفته شده که به معنا اغراق است، اما اغراق در کاریکاتور یا طنز تصویری، باید سنجیده، منطقی و هوشمندانه باشد.

هنرمندان از چهره‌های واقعی سیاستمداران و یا افرادی که به نوعی خبرساز هستند، کاریکاتور می کشند. بسیاری از کاریکاتورها برای خنداندن بیننده کشیده شده اند، اما بعضی از آن‌ها خصوصا در موضوعات سیاسی، با اینکه در نگاه اول خنده دار هستند اما معنا ثانوی عمیقی در خود دارند.

ایسنا نوشت، در ادامه با توجه به روزهای فوتبالی که در کشورمان و در سطح جهان گذراندیم، قصد داریم کاریکاتور برخی از چهره‌های مشهور دنیای فوتبال را به نمایش بگذاریم که تمامی آن‌ها از سایت خارجی (فوتی فیر) انتخاب شده‌اند.ژوزه مورینیو (راست) پپ گواردیولا (چپ)


پیتر چک


مسعود اوزیل


ماریو بالوتلی


زلاتان ابراهیموویچ


لیونل مسی


خامس رودریگز


آرسن ونگر


کارلوس توس


وین رونی


مروان فلاینی


کریستیانو رونالدو


پله


محمد صلاح