خانه شیشه‌ای مارپیچی که رنگ عوض می‌کند

پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶ | کد مطلب: ۳۵۹۷۵
خانه شیشه‌ای مارپیچی که رنگ عوض می‌کند
گروهی از طراحان و معماران چینی با استفاده از جدیدترین تکنیک‌های هوشمند نور و رنگ توانستند خانه‌ مارپیچی کاملا شفاف و شیشه‌ای را طراحی کنند که این خانه رنگ عوض می‌کند و در طول شبانه روز جلوه‌های رنگی ویژه‌ای را از خود نمایان می‌سازد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این خانه مارپیچی مشرف به مزرعه‌های چین است تا بتواند منظره‌ای زیبا از شالیزارهای این کشور را به نمایش درآورده و در عین حال فرهنگ و تاریخ اصیل چین را حفظ نماید.

به همین دلیل، کل این خانه با استفاده از شیشه‌های صددرصد شفاف طراحی شده تا بتواند منظره را به خوبی نشان داده و در کنار آن، تناسب لازم با نوع تکنیک هوشمند به‌کار رفته در خانه را برقرار سازد. 

طراحان این خانه چینی از چندین سیستم هوشمند نوین در زیرساخت این خانه استفاده کرده‌اند که در طول شبانه روز با توجه به نوع تابش نور خورشید و نور روزانه، شیشه‌ها تغییر رنگ می‌دهند تا فضای داخلی مساعدی را برای ساکنان فراهم آورند.

همچنین در طول شبانه روز هم ساکنان می‌توانند هنگام استراحت درجه تاریکی یا روشنایی شیشه‌ها را تنظیم کرده تا بتوانند به راحتی نور داخلی خانه را تنظیم کرده و تا صبح با مشکل روبه رو نشوند. از دیگر مزیت‌های این خانه تنظیم دما و فشار خودکار داخلی آن با استفاده از تغییر رنگ هوشمند پروژه است که به قابلیت‌های فنی آن دوچندان افزوده و موجب افت مصرف انرژی در خانه و کاهش هزینه‌های جاری برای ساکنان خواهد شد.