برج قمر، پروژه‌ای که قدرت صنعتی چین را نمایان می‌کند

چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹ | کد مطلب: ۳۵۹۶۵
برج قمر، پروژه‌ای که قدرت صنعتی چین را نمایان می‌کند
طراحی و ساخت برج قمر در شهر شنزن چین به یک موفقیت صنعتی و فنی در خلیج کیانهای برمی‌گردد که به نوعی قدرت صنعتی این کشور را در قالب یک طرح قوی معماری به نمایش درمی‌آورد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پروژه که یک نقطه عطف جدید در خلیج کیانهایچین است، به نوعی نمایانگر ماه در هنگام طلوع و غروب است که در یک دوران خاصی از قدیم، بر اساس آن می ‌توانستند تاریخ‌ها و زمان‌ها را شناسایی کرده و به ثبت برسانند.

به همین دلیل معماران تصمیم گرفتند که یک برج شناوری را شبیه به قمر کامل طراحی کنند تا بتوانند فناوری و قدرت صنعتی چین را به نمایش درآورده و برای همیشه آن را به ثبت برسانند.در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که برج ایفل، سازه‌ای فولادی، از پیشرفته‌ترین روش‌های ساخت فولاد در زمان خود استفاده و به نمایش گذاشته است. بدین ترتیب، برج ایفل پس از اتمام، به نمادی از قدرت صنعتی فرانسه تبدیل شد که برای جهانیان قابل مشاهده است. حال کشور چین نیز به تبعیت از این موضوع، تصمیم به اجرای چنین پروژه‌ معماری با استفاده از سازه فولادی گرفت تا بتواند قدرت صنعتی این کشور را همچون فرانسه نشان داده و به توریست‌ها هم این فرصت را بدهد تا با این دوران قدرتمند آشنایی پیدا کنند.

بسیاری از طراحان برای توصیف این پروژه می‌گویند که ما هم‌اکنون پس از 130 سال به عصر داده‌ها رسیده‌ایم که از طریق یک قمر کامل آن را نشان داده و به توسعه زیرساخت‌های مربوط به آن می‌پردازیم.