دادستان کل سیستان و بلوچستان: سردخانه‌ها از جنازه پر شده

يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳ | کد مطلب: ۳۵۸۸۷
دادستان کل سیستان و بلوچستان: سردخانه‌ها از جنازه پر شده
شمس‌آبادی، دادستان کل سیستان و بلوچستان از وزیر بهداشت خواست به جای تکذیب شرایط بحرانی به استان بیاید و وضعیت را ببیند
مهدی شمس‌آبادی، دادستان سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت بحرانی این استان گفته است که "سردخانه ها از جنازه پر شده و واقعیتی است که نمی توان انکار کرد".
 
وی ضمن انتقاد از اظهارات مقامات وزارت بهداشت در رد شرایط بحرانی در سیستان و بلوچستان گفت که "اگر دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت می خواهد موفق عمل کند باید حضور میدانی و نامحسوس داشته باشد و عده ای قابل اعتماد را به عنوان افراد عادی وارد بیمارستان‌ها کند تا درد مردم را حتی برای پذیرش در بیمارستان بفهمند."
 
دو روز پیش سعید نمکی، وزیر بهداشت، انتقادها از وضعیت سیستان‌وبلوچستان را "سیاه‌نمایی" خوانده و گفته بود: "همین الان در سیستان و بلوچستان بالای ۵۰۰ تخت خالی وجود دارد. میزان بیمار سیستان، یک‌چهارم پیکی است که ما در هرمزگان طی می‌کنیم و کردیم. بعد با کمال وقاحت می‌گویند وضعیت سیاه است.".
 
پیش از اظهارات وزیر بهداشت پزشکان منطقه گفته‌ بودند که تخت‌های اغلب بیمارستان‌ها پر شده و آنها با کمبود تجهیزات و اکسیژن روبرو هستند.
 
حال دادستان سیستان و بلوچستان خطاب به وزیر بهداشت می‌گوید که "وزیر بهداشت باید به صورت غیرمحسوس نیروهایی را داخل بیمارستان‌هایی بفرستد تا بداند حرف مردم درست است یا اظهارات مسؤولان زیرا مردم گلایه از کمبود اکسیژن و ضعف بهداشت دارند."
 
روز گذشته هادی میرزایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت که "از تست‌های کرونا که در منطقه سیستان انجام می‌شود حدود ۵۵ درصد آنها مثبت است."
 
به گفته وی در روزهای نخست شیوع روزانه تا ۱۸۰ نفر تست مثبت ابتلا به کرونا در سیستان وجود داشت.
 
میرزایی در خصوص افزایش آمار مرگ و میر مبتلایان هم گفت که "متاسفانه آمار فوتی‌ها افزایش یافته و تقریبا هر روز فوتی داریم و در برخی از روزها تا ۴ نفر هم فوتی مثبت کرونا داشته‌ایم".