رونمایی از بزرگترین مجسمه‌های اکوسیستم در جهان

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵ | کد مطلب: ۳۵۵۷۵
رونمایی از بزرگترین مجسمه‌های اکوسیستم در جهان
یکی از هنرمندان افریقای جنوبی برای نخستین بار اقدام به طراحی و ساخت بزرگترین مجسمه‌های اکوسیستم کرده که هرکدام از این مجسمه‌ها با کمک سیستم هوشمندی که دارند، می‌توانند معادل 5 دستگاه بزرگ تهویه هوا، به پاکسازی محیط اطراف خود بپردازند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این روزها توسعه شهری در کشورهای مختلف جهان به بخش پاکسازی محیط و گسترش کاربرد سیستم‌های وابسته به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهد که اکوسیستم در این موضوع نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

این هنرمند افریقایی چنین نمایشگاه وابسته به فناوری اکوسیستم را در باغ مورتون در ایلینوی ایالات متحده امریکا برپا کرده تا بتواند تمام مردم را با طبیعت و اهمیت حفظ محیط‌زیست بیش از گذشته آشتی دهد و با طراحی این مجسمه‌های غول‌پیکر بتواند توجه هر رهگذری را به سوی آن‌ها جلب کند.این باغ حدود یک هزار و 700 هکتار وسعت دارد که این 5 مجسمه دوستدار محیط‌زیست هر کدام با ارتفاعی بین 15 تا 26 فوت توانستند آن را تحت پوشش قرار داده و با استفاده از تکنیک هوشمند تهویه خود به پاکسازی شبانه‌روز این محیط بپردازند.

البته با توجه به این‌که فضای این باغ به دلیل برخورداری از انواع درختان و چمن‌ها، پاک و تمیز است، اما این مجسمه‌ها به نوعی حالت نمادین نیز دارند تا به اهمیت پاکسازی فضاهای شهری اشاره کنند. در واقع شهرسازان نیز برای آغاز پروژه خود این مساله را جدی گرفته و اکثر آن‌ها در بخش‌های مختلف شهر از تکنیک‌ها و فناوری‌های زیست‌محیطی جهت جلوگیری از آلودگی شدید شهر استفاده می‌کنند.

نکته جالب توجه این‌جاست که هر کدام از این مجسمه‌ها به دلیل جذابیت بصری و نوع طراحی‌های منحصر به‌فردی که دارند، توجه مردم را جلب می‌کنند و می توانند ارتباط مناسبی با آن‌ها برقرار سازند.