استخر معلقی در لندن که حرکت می‌کند

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹ | کد مطلب: ۳۵۵۴۹
استخر معلقی در لندن که حرکت می‌کند
یکی از گروه‌های بزرگ معماری در لندن برای نخستین بار استخر معلقی را بین دو ساختمان بلند در باترسیا، لندن طراحی کرده‌اند که این استخر با دستگاه هوشمند متحرکی که در دل خود جای داده، می‌تواند در بین طبقات این دو ساختمان حرکت کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این تجربه شنای باورنکردنی در شهر لندن، علاوه بر طراحی خاص و منحصربه‌فردی که دارد، از جدیدترین تکنولوژی بالابرهای هوشمند نیز برخوردار است که برای دسترسی آسان به تمام ساکنان این دو ساختمان، در بین طبقات حرکت می‌کند. البته این سیستم از راه دور قابل کنترل است و ساکنان می‌توانند با هماهنگی یکدیگر، این استخر را تکان داده و مورد استفاده قرار دهند.

این در حالی است که سیستم هوشمند داخلی این استخر معلق، در برابر تابش نور خورشید نیز حساس هستند و در صورت تمایل کاربران، استخر را به سمت خورشید حرکت داده تا از بیشترین حجم نور طبیعی آفتاب بهره‌مند شود و کاربران نیز بتوانند از این انرژی استفاده کنند.

این استخر از قسمت بالا و پایین با شیشه‌های کاملا شفاف پوشانده شده تا شناگران بدون هیچ مانعی تمام فضای اطراف خود را مشاهده کنند. در واقع، کیفیت شفاف استخر و وجود ساختار شفاف از طریق استفاده از صفحات اکریلیک که قادر به نگه داشتن آب و پوشاندن فاصله بین ساختمان‌ها هستند، امکان‌پذیر است.