یک تخلف دیگر از شورای ائتلاف؛

ارسال پیامک میلیونی با سرشماره خدماتی/ هزینه کرد ۲ میلیارد و صد میلیون تومانی برای یک پیامک!

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸ | کد مطلب: ۳۵۵۴۴
ارسال پیامک میلیونی با سرشماره خدماتی/ هزینه کرد ۲ میلیارد و صد میلیون تومانی برای یک پیامک!
شورای ائتلاف در آخرین اقدام غیرقانونی خود با ارسال پیامک برای بیش از ۳۰میلیون تلفن همراه فعال در تهران اقدام به ارسال لیست مورد نظر خود برای انتخابات شوراها کرد.
صحنه گردانان پشت صحنه شورای ائتلاف در آخرین لحظات تبلیغات انتخابات در اقدامی غیرقانونی با استفاده از سرشماره خدماتی اقدام به ارسال پیامک انبوه برای تمامی کاربران تلفن همراه در شهر تهران کردند.

سرشماره خدماتی به به خطی گفته می‌شود که سازمان‌ها، بانک‌ها، و نهادها برای برقراری ارتباط با مشترکین خود از آن استفاده می‌کنند.

سرشماره‌های خدماتی در پنل SMS یک ویژگی خاص محسوب می‌شوند چرا که می‌توان با استفاده از ‌آن‌ها به افرادی که حتی شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار داده‌اند نیز پیامک اطلاع‌رسانی ارسال کرد.

نکته دیگر علاوه بر خلاف بودن ارسال پیامک از سرشماره خدماتی هزینه ارسال این تبلیغات است که حساب سرانگشتی این اقدام غیرقانونی با احتساب اینکه این پیامک به لحاظ حجم برابر ۴ پیامک بوده و قیمت هر ارسال آن ۵۲۵ ریال می شود عدد عجیب و غریب ۲۱ میلیارد ریال را نشان می دهد.

خوب است شورای ائتلاف مشخص کند درشرایطی که مردم با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند هزینه کرد چنین رقم هایی با چه نیت انجام و توسط چه کسی تامین می شود .