طراحی خانه جنگلی مدور با الهام از تنه یک درخت

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰ | کد مطلب: ۳۵۵۲۱
طراحی خانه جنگلی مدور با الهام از تنه یک درخت
یک گروه معماری در لهستان برای نخستین بار خانه جنگلی مدوری را طراحی کرده که از یک تنه درخت قطور الهام گرفته و می‌تواند رویای زندگی در جنگل را برای علاقه‌مندان به واقعیت تبدیل کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- مرضیه قاسمی: این خانه خصوصی با طرح دایره‌ای شکل خود، منظره‌ای چرخشی برای ساکنان به وجود می‌آورد که در طول شبانه‌روز با تغییر زاویه نور، تابش خورشید، وزش باد و سایر تغییرات اقلیمی، می‌چرخد و محل نشیمن و اتاق‌های خواب را بر این اساس تنظیم می‌کند.

این جنگل با نوع درختانی که در دل خود جای داده، ایده منحصر به‌فردی را به این گروه معماری لهستان ارائه داد و درنهایت توانست طرح تنه تنومند و قدرتمند را در ذهن آن‌ها متبلور کند. همچنین بخش‌هایی از این خانه به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که گویی قسمت‌هایی از تنه درخت تراشیده شده و فضاهای داخلی را در خود فرو برده است. به همین دلیل جذابیت‌های بصری آن چندین برابر شده و توانسته معماری منظر را به خوبی و کاملا تخصصی نمایان سازد.تمامی این بخش‌های خاص طراحی و معماری این خانه موجب شده تا ساکنان احساس کنند که به‌طور مداوم در میان درختان قدم می‌زنند. این پروژه صمیمت بین معماری و طبیعت را به درستی نشان می‌دهد تا سایر معماران و طراحان نیز این موضوع مهم را سرلوحه کار خود قرار دهند و به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.طراحان بر این رابطه با طبیعت از طریق نمای شیشه‌ای بلند که به جنگل نگاه می‌کنند و به مشتری اجازه می‌دهند ارتباط بیشتری با محیط اطراف خود داشته باشد، تاکید کردند.

هنوز هم، Circle Wood به معنای مکانی برای تماشای طبیعت نیست ، اما سعی دارد خود بخشی از جنگل شود. این کار با چوب Okoume، ماده‌ای از آفریقای غربی که به خوبی با پوست درختان کاج اطراف ترکیب می‌شود، به پایان می‌رسد. برخی از این درختان حتی با منطقه ساختمان هم‌پوشانی دارند؛ آن‌ها سقف را سوراخ می‌کنند و به حیاط خانه گسترش می‌دهند.