رستورانی که در دلِ سازه‌های آجری جا گرفته است

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹ | کد مطلب: ۳۵۵۰۶
رستورانی که در دلِ سازه‌های آجری جا گرفته است
اتمسفر بخش مهمی از تجارب رستوران‌داری در دنیاست؛ این امر به‌ویژه در رستوران ابری با سازه‌های آجری در هنگ‌کنگ بیشتر صدق می‌کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: یکی از استودیوهای طراحی و معماری در هنگ‌کنگ موفق شده تا با نوع معماری گرم خود، فضای صمیمانه‌ای را در یک رستوران به وجود آورد و این رستوران ابری را به بهترین نحو ممکن به نمایش درآورد.

مجموعه‌ای از ساختمان و سازه‌های منحصر به‌فرد توسط هنرمند محلی Luo Xu ساخته شده که کاملا از جنس آجر هستند و یک بافت سنتی و محلی را به زیبایی هرچه تمام‌تر نشان می‌دهند. البته گروه معماری این پروژه تصمیم گرفتند این سازه‌ها را به‌گونه‌ای طراحی کنند که هم یک فضای هنری با نمایشگاه‌های محلی و فصلی ایجاد کنند و هم فضای مناسبی برای صرف ناهار و شام برای بازدیدکنندگان به وجود آورند.

به همین دلیل طراحی این پروژه به نوعی چند جانبه و با خلق ایده‌های تلفیقی مناسب با آن فضا انجام شده که توانسته توجه هر مخاطبی را به سوی خود جلب کند. همچنین نوع طراحی صندلی و میز در این رستوران آجری نیز دقیقا مطابق با تابش زاویه‌های نور در طول شبانه‌روز انجام شده تا بتواند فضای رمانتیک و آرامش‌بخشی را برای مشتریان به ارمغان آورد.

تمام فضاها نه تنها نورگیر طبیعی دارند، بلکه از یک پنل‌هایی برای نمایش سایر بخش‌های هنری پروژه نیز برخوردارند که می‌توانند ساعات سرگرم‌کننده‌ای را برای مشتریان به وجود آورد. بخش‌های بافت حصیری در رستوران، کاربرد بیش از 200 هزار لامپ ال‌ای‌دی در فضا و فضاهای غوطه‌ور شده زیرِ آب، از دیگر جاذبه‌های این پروژه هستند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.