گشایش طولانی‌ترین پل‌ معلق جهان در پرتغال

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷ | کد مطلب: ۳۵۴۷۹
گشایش طولانی‌ترین پل‌ معلق جهان در پرتغال
به تازگی در ژئوپارک کشور پرتغال یک پل معلق تفریحی ساخته شده که با 516 متر (1700 فوت) عنوان طولانی‌ترین پل جهان را از آن خود کرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع می‌توان گفت که اگر به دنبال مکانی بی‌نظیر برای بازدید و گردشگری هستید، پرتغال شمالی مکان‌های زیبا و تفریحی متنوعی برای ارائه دارد، از مناظر طبیعی خیره‌کننده گرفته تا شهرهای زیبای آن، که نمی‌توان به راحتی از کنار آن‌ها گذشت.

منطقه ژئوپارک در پرتغال نیز یکی از مقاصد گردشگری جذاب در این کشور است که معمولا بیش از 90 درصد توریست‌ها حتما از این منطقه دیدن می‌کنند. حال این پارک ملی برای توسعه بخش گردشگری خود، طولانی‌ترین پل معلق جهان را نیز افتتاح کرده تا بتواند علاوه بر ایجاد جذابیت‌های تفریحی، تکنولوژی و علم فناوری‌های نوین کشور پرتغال را نیز به نمایش بگذارد.
 
این پل معلق 175 متر (574 فوت) بالاتر از رودخانه Paiva قرار دارد و در لبه‌های دو صخره نگه داشته می‌شود. این پل توسط Itecons، استودیو مهندسی و طراحی پرتغالی طراحی و توسط Conduril تکمیل شد. تیم طراحی از دو برج یادبود V شکل برای پشتیبانی از سازه در هر دو صخره استفاده کردند. مابقی طرح‌ها، از جمله عرشه و نرده‌ها، از شبکه‌های فلزی ساخته شده‌اند تا به حفظ منظره باورنکردنی طبیعت کمک کنند.

این پل معلق از یک تکنیک ساخت گردشی یا چرخشی هم برخوردار است، به‌طوریکه در ساعات مختلف روز برای چندین بار حرکت‌های آرام بالا و پایین دارد تا بتواند جذابیت‌های عابران پیاده برای حرکت بر روی این پل را دوچندان بالا ببرد. این تکنیک کمک می‌کند تا فشار کمتری به سازه اصلی پل وارد شود و به همین دلیل، طول عمر و مقاومت آن تا بیش از 35 درصد افزایش پیدا کند.

اگرچه عابران پیاده باید مسافت زیادی را برای عبور از این پل معلق پرتغالی طی کنند، اما مناظر زیبا و استفاده از تکنیک‌های مختلف ساخت جهت ایجاد خلاقیت و نوآوری در ارائه خدمات بهتر به آن‌ها، چنان به چشم می‌آید که قطعا بازدیدکنندگان از طی کردن این مسافت طولانی خسته نمی‌شوند.