برج‌هایی که با تکنیک دریانوردی لنگر انداخته‌اند

چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰ | کد مطلب: ۳۵۴۵۷
برج‌هایی که با تکنیک دریانوردی لنگر انداخته‌اند
یکی از استودیوهای معروف معماری و طراحی در ایسلند برای نخستین بار دو برج در کنار هم را طراحی کرده که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دریانوردی و کشتی‌سازی، همچون دو صفحه معلق بر روی سطح زمین لنگر انداخته‌اند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این دو برج درست مانند لنگرهای کشتی طراحی شده‌اند که هنگام رسیدن به ساحل انداخته شده و ایستایی کشتی را بر عهده می‌گیرند. این نوع طراحی بلندپروازانه، تکنیک و فناوری‌های مربوط به لنگر انداختن کشتی و حفظ تعادل در این بخش را به بهترین نحو ممکن استفاده کرده و توانسته خلاقیت بالقوه‌ای را در معرض نمایش قرار دهد.

از دیگر جذابیت‌های بصری این نوع طراحی، پل بسیار ظریف و البته مستحکمی‌ست که این دو برج را به یکدیگر متصل می‌کند و از دور مانند یک طناب است که این دو لنگر را نگاه داشته است. این در حالی است که برای حفظ تعادل و مقاومت صفحه‌های معلق این دو برج، سیستم‌های منعطف اما قدرتمند و مقاوم که در کشتی‌سازی‌ها و دریانوردی‌های عظیم مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌کار گرفته شده‌اند.

در واقع این نوع طراحی با این هدف که نشان دهد انسان می‌تواند جهان طبیعی را تحت تاثیر قرار دهد و با دخالت مستقیم خود تغییرات قابل‌توجهی را به وجود آورد، ارائه داده شده که البته در ادامه اشاره می‌کند که در عین حال انسان با دقت و ظراف خاصی که به کار می‌گیرد، می‌تواند این تغییرات را بدون آسیب‌رساندن به محیط‌زیست انجام دهد.

این دو صفحه تکتونیکی به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که حرکت و تنش زمین را نیز تجزیه و تحلیل می‌کنند و می‌توانند بازدیدکنندگان را نیز با این علم تخصصی آشنا کنند. همچنین این برج‌ها در دل خود یک سیستم گردشی و چرحشی دارند تا در هنگام ضرورت به آرامی حرکت کرده و یا یک حرکت گردشی مطلوبی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان آورند.