کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

احتمال بازگشایی سواحل بالی تا پایان ماه ژوئیه به روی گردشگران خارجی

19 خرداد 1400 ساعت 9:13 | کد مطلب:35444

اندونزی قصد دارد تا از طریق واکسیناسیون گسترده و سرعت بخشیدن به این فرآیند، به مسافران خارجی مقصدهای بالی، بینتن و باتام تا پیش از پایان ماه ژوئیه خیر مقدم بگوید.


اسکان نیوز:  دولت اندونزی در حال مذاکره با کشورهای سنگاپور، چین، کره جنوبی، هند، هلند و امارات متحده عربی می‌باشد تا ممنوعیت سفر گردشگران این ملیت ها به مناطق ایمن در برابر ویروس کرونای اندونزی را که با نام منطقه سبز (Green Zone) شناخته خواهند شد را از میان بردارد. وزیر توریسم و اقتصاد خلاقانۀ اندونزی، "ساندیاگا اونو" در طی یک سخنرانی ابراز داشت که مناطقی که اکثریت بومیان اندونزیایی در آن‌ها واکسینه شوند، معاف از محدودیت‌های سفر به اندونزی در دوران کرونا خواهند بود.

وی همچنین افزود: اوکراین و لهستان نیز درخواست خود را مبنی بر تضمین اعزام تعداد مشخصی توریست به جنوب شرق آسیا از طریق پروازهای چارتری را به اندونزی تسلیم نموده‌اند. اتخاذ این تصمیم محدودیت‌های سفر ملیت‌های خارجی به اندونزی را که پیش‌تر برای جلوگیری از ورود به و یا ترانزیت از طریق خاک اندونزی در ماه مارچ 2020 وضع شده بود را تسهیل خواهد نمود.

با این اوصاف، اندونزی به جرگه کشورهایی مانند تایلند و هنگ کنگ خواهد پیوست که ورود تعداد محدودی توریست به خاک خود را در راستای ترمیم صنعت گردشگری آسیب دیدۀ خود و اقتصاد متعاقب آن در دوران کرونا را میسر میسازد. یک استراتژی مشابه کشورهای همسایۀ خود اما با سرعتی کمتر و با احتیاط بیشتر، و با بیم از انتشار مجدد و افسار گسیخته ویروس کرونا در کشور که روال اتخاذ تصمیم برای تسهیل سفر را برای دولت اندونزی اندکی کند ساخته.
 

روند واکسیناسیون در اندونزی پیش از بازگشایی بالی و سایر سایت‌های گردشگری

در مرکز این طرح اندونزی برای احیا صنعت توریسم، مبحث تامین واکسن قرار دارد که انتظار میرود با توجه به تغییر سویه‌های سیاسی در کشورهای صادر کننده واکسن در ماه جاری با کمبود مواجه شود. در حال حاضر تزریق واکسن برای سالمندان و موقعیت‌های شغلی‌ای که در خط مقدم مبارزه با پاندمی کرونا قرار دارند، و همچنین در نقاط بحرانی تر شیوع کرونا در اندونزی مانند جاکارتا، اولویت‌بندی شده. گرچه بر اساس راهبردهای اخیر از سوی رئیس جمهور "جوکو ویدودو"، بالی در زمرۀ اولویت‌های بالای واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا قرار خواهد گرفت. 

وزیر بهداشت اندونزی افزود: در حال حاضر ما 60 تا 70 هزار واکسینه گر در کشور داریم که بلافاصله پس از تامین شدن دوزهای واکسن، قادر به واکسیناسیون سراسری در یک بازه زمانی 2 تا 3 ماهه خواهیم بود که امکان دارد تا اواسط ماه ژوئیه به طول انجامد. پیش نیاز برداشتن محدودیت برای ورود توریست به بالی، حد اقل 2 میلیون نفر واکسینه شده در این منطقه میباشد. از جمله سایر سایت‌های گردشگری کشور اندونزی که در این برنامه مورد بازبینی قرار خواهند گرفت می‌توان به یوگیاکارتا، جزایر بلیتونگ، دریاچه سوما در سوماترا، معبد بروبودور در مرکز جاوا، شهر ماهیگیری لابوان باجو در شرق اندونزی و لیکوپنگ در سولاوسی اشاره کرد که عمدتا مقصد گردشگری برای مسافران چینی است.

ساندیاگا اونو اضافه کرد که: هرگونه اتخاذ تصمیم برای بازگشایی جاذبه‌های گردشگری خارج از این لیست، بر اساس تحلیل داده و میزان موفقیت در کنترل انتشار ویروس انجام خواهد گرفت.

غول اقتصاد جنوب شرق آسیا قصد دارد تا 3 میلیون نفر را در بالی و 70 هزار نفر را در باتام و بینتان مایه کوبی کند تا به ایمنی گله‌ای در برابر ویروس کرونا در این جزایر، قبل از بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی، برسد. در کل، اندونزی تا به امروز تاریخ 08/06/2021 بیش از 17 میلیون شهروند دارد که حداقل 1 دوز واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند که این امر باعث شده میزان ابتلا به اندازه چشم گیری در این کشور کاهش بیابد. 

با گذشت زمان که بخش‌های بیشتری از اقتصاد کشور اندونزی بازگشایی می‌شوند، دولت این کشور بیشتر میکوشد تا از رکود اقتصادی موجود خارج شده و تولید سرانه بومی و ناخالص خود را تا حدود 5% افزایش بدهد. صنعت توریسم در سال 2017 حدود 4% از کل اقتصاد اندونزی را در بر داشته و تخمین زده شده که 10% از کل مشاغل اندونزی به این صنعت وابستگی دارد.

 خبرگزاری بلومبرگ نوشت، تا کنون بسیاری از افرادی که قصد سفر به اندونزی را داشته اند، به دلیل محدودیت‌های موجود قادر به انجام سفر خود نبوده‌اند. اما با طرح این برنامه توسط کشور اندونزی و در صورت کامیابی در پیاده سازی آن طبق برنامه، می‌توان اندونزی را یکی از امن‌ترین کشورهای آسیا برای سفرهای تابستانی قلمداد کرد. با بازگشایی مجدد مرزهای اندونزی، به خصوص جزیره بالی، شما می‌توانید با انتخاب تور بالی لیانا پرواز تمامی کارهای سفر خود از اخذ ویزا تا رزرو هتل را بر عهده ما بگذارید. لیانا پرواز به عنوان کارگزار جنوب شرقی آسیا و با بیش از 15 سال تجربۀ ارائه خدمات گردشگری به مسافران این مسیر، شما را از آخرین اخبار مربوط به مرزهای کشورهای اندونزی مطلع خواهد ساخت. با ما همراه باشید.

 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/35444/احتمال-بازگشایی-سواحل-بالی-پایان-ماه-ژوئیه-روی-گردشگران-خارجی

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com