کاربردی‌ترین رنگ‌ها برای طراحی داخلی خانه

سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸ | کد مطلب: ۳۵۴۳۳
کاربردی‌ترین رنگ‌ها برای طراحی داخلی خانه
مفهوم «خانه» برای اکثر ما با راحت‌ترین مکان روی زمین یادآوری می‌شود، جایی که هر بخش و جزئیات داخلی آن پر از گرما، آرامش و اطمینان خیال است. حال این فضای امن با رنگ‌های مختلفی آمیخته می‌شود که می‌تواند این حس آرامش‌خیال را چندین برابر کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: خانه جایی است که ما بعد از یک روز کاری سخت در آن آرام می‌گیریم و برای حل مشکلات مهم قدرت پیدا می‌کنیم. بنابراین، هنگام طراحی آن  و ایجاد فضای داخلی در یک اتاق خاص، لازم است که همه تفاوت‌های ظریف و البته مهم را درنظر بگیریم؛ این انتخاب می‌تواند یک سبک ساده تا پالت رنگ و سایر اتفاق‌های بزرگ باشد.
 


استفاده از رنگ‌های مختلف و جذاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند جلوه‌های ویژه و البته تاثیرگذاری در هر کدام از فضاهای خانه به وجود آورد. در واقع با کمک بازی با رنگ و سایه‌های متنوع می‌توانید فضا را گسترش داده و یا فضایی را جمع و جور و کوچک نشان دهید. شکل اتاق به این بازی با رنگ‌ها بستگی دارد و می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

رنگ‌ها در طراحی داخلی، حالت فضا را تنظیم می‌کنند و می‌توانند بر اجرای هر سبکی یک مهر تایید بزنند. بنابراین نمی‌توان به راحتی از کنار ترکیب رنگ‌ها در هر یک از فضاهای داخلی گذشت و به آن‌ها بی‌توجه بود.

لازم به ذکر است برای ایجاد راحت‌ترین فضاها در دکور داخلی خانه باید در مرحله نخست به رنگ و ایجاد سایه‌ها مختلف توجه کرد که حتی برای دکوراسیون سال 2022 میلادی نیز به عنوان یک تِرِند جدی درنظر گرفته شده است.

در زیر به کاربردی‌ترین رنگ‌ها و سایه‌ها در طراحی داخلی خانه‌ها در سال 2021 میلادی اشاره داریم که آشنایی با آن‌ها می‌تواند کلی ایده‌های ناب به ذهن شما بیاورد.