تولید عایق‌های سبز برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خانه

شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴ | کد مطلب: ۳۵۳۹۵
تولید عایق‌های سبز برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خانه
یکی از شرکت‌های تولیدکننده سیستم‌های هوشمند در کالیفرنیا برای نخستین بار عایق ترکیبی خود را با استفاده از میکروسل‌های خاکستری و جلبک‌های دریایی تولید کرده که در سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این عایق‌های سبز می‌توانند مصرف انرژی در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را بهبود بخشند و موجبات کاهش شدید انتشار کربن در محیط را فراهم آورند.

همچنین عایق‌های سبز به دلیل مواد طبیعی که در دل خود جای داده‌اند، به هیچ وجه آلودگی محیطی برای محیط‌زیست ندارند و در عین حال می‌توانند به قدرت سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خانه و طول عمر آن‌ها دو چندان بیفزایند.
 
 

از دیگر مزیت‌های این عایق‌ها آن است که صد درصد در برابر آتش مقاوم هستند و از این رو محافظ بسیار قدرتمندی برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خانه به شمار می‌روند. همچنین سیستم‌های گرمایشی با استفاده از این عایق‌های سبز، کمتر دود می‌کنند، نقطه اشتعال آن‌ها بالاتر می‌رود و درنهایت گرمای کمتری از خود در محیط آزاد می‌کنند که تمام این خواص به کاهش میزان آلاینده‌ها و مصرف انرژی و هزینه‌های مازاد منجر می‌شوند.

نکته جالب توجه این‌جاست که کاربرد این عایق‌های سبز برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی تنها به یک مورد ختم نمی‌شود، بلکه آن‌ها تا بیش از 5 بار قابل استفاده خواهند بود و به دلیل قدرت و انعطاف‌پذیری بالا از طول عمر بسیار بیشتری نسبت به عایق‌های مشابه خود، برخوردارند.