هندسه چندوجهی در ساختمان فناوری مکزیک

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰ | کد مطلب: ۳۵۳۷۴
هندسه چندوجهی در ساختمان فناوری مکزیک
مرکز فناوری و نوآوری در مکزیک در حالی شکلی متفاوت به خود گرفت که بتواند خود به تنهایی ابتکار و خلاقیت را نمایان سازد و درنهایت معماران را بر همین اساس درگیر کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: معماران این پروژه زمانیکه متوجه شدند، ساختمان مرکز فناوری و نوآوری PIT3 را می‌بایست طراحی کنند، به سرعت به فکر طرحی خلاقانه افتادند تا بتواند ماهیت ساختمان را نمایش دهد و به موضوع ابتکار و نوآوری بپردازد.

از اِلِمان‌های هندسه چند وجهی برای طراحی این ساختمان استفاده شد که از فناوری Stealth تبعیت می‌کند. این نوع فناوری از هواپیما و خطوط تهاجمی مورد استفاده در اتومبیل‌های اسپرت تاثیر می‌گیرد.
همچنین یکی از بزرگترین بام‌های سبز مکزیک در این پروژه به اجرا درآمده که حدود 2 هزار و 500 متر مربع فضا را به خود اختصاص داده است. نوع طراحی ساختمان به‌گونه‌ایست که نور طبیعی کافی را برای دفاتر و آزمایشگاه‌ها فراهم می‌کند، به‌طوری که آن‌ها می‌توانند بدون روشن کردن چراغ‌ها تقریبا تمام روز کار کنند. پنل های فتوولتائیک در این ساختمان نیز انرژی لازم را برای روشنایی مناطق مشترک آن تولید کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند.این ساختمان‌ها در حوالی یک میدان مرکزی واقع شده‌اند که دارای برج ساختمانی از اواخر قرن نوزدهم است. برج 10 طبقه دسترسی اصلی خود را در مرکز میدان، زیر یک حجم کنسولی دارد، که یک دهلیز پوشیده با 3 سطح بالا ایجاد می‌کند. این باعث ایجاد فضایی برای تعامل مداوم بین کاربران دفاتر، دانشجویان و محققان آزمایشگاه‌ها می‌شود.