پنل‌های هوشمند که حسگر شناسایی چهره و بو دارند

سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲ | کد مطلب: ۳۵۳۵۷
پنل‌های هوشمند که حسگر شناسایی چهره و بو دارند
یکی از شرکت‌های فناوری و نوآوری در فرانسه اقدام به طراحی و ساخت جدیدترین پنل‌های هوشمند برای فضاهای مختلف داخلی خانه کرده است که این پنل‌ها می‌توانند با داده‌هایی که به دست می‌آورند، چهره و بوی افراد ساکن خانه را تشخیص دهند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پنل‌ها در قالب‌های مختلفی همچون تابلو، پارتیشن، ورقه‌های دکوری حمام و آشپزخانه و سایر فضاهای مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند و با استفاده از سنسور مرکزی خود، وظایف مربوطه را به درستی انجام می‌دهند.

از دیگر مزیت‌های این پنل‌ها، انعطاف‌پذیری و تنوع در رنگ، طرح و سایز آن‌هاست که توانسته جذابیت بصری این پنل‌ها را دوچندان بالا ببرد. هنگامی‌که مشخصات چهره و سایر اطلاعات مربوط به ساکنان خانه از طریق اسکن بدن آن‌ها توسط سنسور اصلی این پنل‌ها دریافت می‌شود، آنگاه تعداد مختلف پنل‌ها در هر جایی از خانه به این سنسور نصب شده و فرمان لازم را دریافت می‌کنند.از این رو تمام پنل‌ها در هر فضایی هم باشند، به سرعت حسگر شناسایی چهره و بوی آن‌ها فعال خواهد شد و در صورت ایجاد هرگونه خطر و حضور افراد ناشناس در خانه، هشدارهای لازم از طریق تلفن همراه به کاربران انتقال داده می‌شود.

البته در زمانی‌که میهمانانی در خانه هستند و یا قصد آمدن به خانه را دارند، کاربران می‌توانند این سنسور مرکزی پنل‌ها را غیرفعال کرده و یا آن‌ها را به حالت سکوت درآورند. در اینصورت صدای هشداردهنده‌ای در فضا پخش نمی‌شود و ساکنان خانه به صورت نامحسوس می‌توانند فضاهای مختلف داخلی خانه خود را تحت کنترل و نظارت داشته باشند.

از دیگر مزیت‌های این پنل‌ها آن است که می‌توان آن‌ها را به عنوان دکوری در فضاهای مختلف خانه مورد استفاده قرار داد و به دلیل تنوع بالایی که در طرح و رنگ دارد، با هر فضایی همخوانی داشته و قابل دسترس خواهد بود.