ساختمانی با معماری صددرصد مورب

شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷ | کد مطلب: ۳۵۳۰۱
ساختمانی با معماری صددرصد مورب
یکی از استودیوهای معماری در سوئیس، ساختمان مسکونی-اداری سبزی را طراحی کرده که معماری آن به‌طور کامل مورب و قوس‌دار بوده و از هیچ خطوط صافی برای طراحی سازه آن استفاده نشده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ساختمان که از جدیدترین سیستم‌های سبز برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر بهره‌مند است، هم فضایی برای سکونت دارد و هم از فضاهای مجازیی برای کار برخوردار است.

سازه این ساختمان از طرح‌های صد درصد مورب، قوس‌دار و دایره‌ای شکل تشکیل شده که نه تنها به جذابیت آن دوچندان افزوده، بلکه باعث شده تا بیشترین حجم انرژی‌های طبیعی محیط همچون نور خورشید و باد را جذب کند.بخش‌های مورب این سازه به‌گونه‌ای در هم پیچیده شده که قسمت‌های مختلف زیرِ زمین، هم‌کف و طبقات بالایی را به صورت کاملا هندسی تشکیل داده است. خطوط کانتور این سازه از هنر تلفیقی معماری و ریاضی شکل گرفته که به جذابیت بصری آن دو چندان افزوده است.اثر اصلی این سازه در زیرِ زمین قرار دارد که نمایی از تئاترهای یونان باستان را به نمایش درمی‌آورد. خطوط کانتور منحنی در بخش‌هایی از این سازه، رقص طبیعت را نشان می‌دهند تا بتوانند با مخاطبان ارتباط مستقیم برقرار کرده و اِلِمان‌های طبیعت را به سادگی انتقال دهند.

استفاده از پوشش‌های گیاهی مختلف در بخش‌های بیرونی و داخلی این سازه نیز باعث شده تا تعامل بین طبیعت و ساختمان و همچنین پاکسازی طبیعی فضای داخلی آن بیشتر شود و فضاهای آرامش‌بخش بیشتری برای مخاطبان به وجود آید.