هتل بوتیک مکزیکی که از مصالح محلی ساخته شده است

پنجشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲ | کد مطلب: ۳۵۲۹۰
هتل بوتیک مکزیکی که از مصالح محلی ساخته شده است
یک هتل بوتیک در مکزیک با طاق‌های آجری زیبا که دارای ارتفاعات مختلفی هستند، توانسته چه از لحاظ سبک معماری و چه مصالح محلی به کار رفته در آن، توجه بسیاری از معماران و طراحان در سراسر جهان را به سوی خود جلب کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این هتل که در شهر بندری پورتو ساخته شده، علاوه بر آن‌که مصالح و صنایع دستی محلی را نمایان می‌کند، می‌تواند مقصد گردشگری شاخصی هم محسوب شود که بسیار جالب و دیدنی است.

این هتل توریستی که با نام اختصاصی Casona Sforza شناخته شده، دارای 11 سوئیت میهمان، رستوران و فضاهای گردشگری کاملا طبیعی است که میهمانان می‌توانند از طبیعت آرام، خلوت و آرامش‌بخش آن نهایت بهره را ببرند. طراحی این هتل و سبک معماری آن کاملا با طبیعت و محیط محلی آن منطقه مطابقت داشته و این تلفیق هنری توانسته جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی جذابی را برای توریست‌ها به وجود آورد.

همچنین از انواع مصالح محلی همچون آجر، سنگ و کاه‌گل برای ساخت این هتل استفاده شده که به جذابیت بصری آن دوچندان افزوده است. از دیگر مزیت‌های سبک معماری این هتل، طراحی بوتیک مانند ان است که با طاق‌های آجری توانسته فضای سنتی و دلنشینی را به وجود آورد.

این طاق‌های آجری همچنین به بازتاب نور خورشید برای خنک‌سازی فضای داخلی و محافظت از هتل در برابر زلزله احتمالی کمک می‌کنند. ارائه انواع صنایع دستی در بخش‌های مختلف این هتل باعث شده که فضای اطراف آن و معماری آن بخش کاملا با سنت و فرهنگ منطقه همخوانی داشته باشد و این حس را به طور مستقیم به بازدیدکنندگان نیز انتقال دهد.

این در حالی است که در برخی از فضاهای داخلی این هتل بوتیک، از انواع شیشه‌های خرد سنتی منطقه که برخی از آن‌ها رنگی و نورانی هستند، استفاده شده که با طرح‌های جذابی که دارند، توجه هر توریست و میهمانی را در هتل به سوی خود جلب می‌کنند.