نوسازی هتلی با الهام از معماری قرن کراکوف

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶ | کد مطلب: ۳۵۲۶۹
نوسازی هتلی با الهام از معماری قرن کراکوف
زرق و برق کافه‌های بین جنگ کراکوف و کارآیی تمیز سینماهای مدرن اواسط قرن آن، باعث شد تا بازسازی هتل لهستانی از این سبک معماری الهام بگیرد و طراحی داخلی فضاهای منطبق با آن نمایان شود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: علی‌رغم این‌که جنگ جهانی دوم خرابی‌های بسیاری برای تمام شهرهای بزرگ لهستان به بار آورد، اما ساختمان‌های شهر کراکوف (Kraków ) در جنوب این کشور از جنگ‌ و بمباران در امان مانده‌اند. در سال 1978 میلادی، تمام شهر قدیمی کراکوف جزو میراث جهانی یونسکو اعلام شد و نوع معماری ساختمان‌های آن به «معماری سبک کراکوف» شناخته شده است.

حال هتل Stare Miasto که با نام تجاری هتل لهستانی Puro در سال 2013 در این شهر قدیمی افتتاح شده، هم‌اکنون با بازسازی خود توانسته سبک معماری کراکوف را به خوبی نشان دهد و هر یک از بخش‌های داخلی آن به یک نماد ارزشمند این سبک معماری بپردازد.

 

گروه معماری این پروژه، سبک معماری قرن کراکوف را با ترکیب معماری مدرن و البته سبک به اجرا درآورده‌اند و از این طریق توانسته‌اند توجه بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جلب کنند. استفاده از هنر طراحی زاویه‌دار و قوس‌دار در دیوارها و حتی وسایل تزئینی این هتل توانسته جذابیت خارق‌العاده‌ای به محیط داخلی این هتل بدهد، به‌طوریکه میهمانان را وادار کند ساعت‌ها در فضاهای مختلف آن قدم زده و استراحت کنند.