مصطفی تاجزاده: کار از مهندسی انتخابات گذشته و به انتصابات رسیده است

سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲ | کد مطلب: ۳۵۲۶۲
مصطفی تاجزاده: کار از مهندسی انتخابات گذشته و به انتصابات رسیده است
مصطفی تاجزاده، چهره اصلاحطلب که شورای نگهبان صلاحیت او را برای نامزدی در انتخابات۱۴۰۰ رد کرده، بیانیه شدیداللحنی صادر کرده است.
او در بخشی از این بیانیه نوشته است: "من با استناد به اصول ۶ و ۹ و ۵۶ و ۱۱۵ قانون اساسی، ردصلاحیت خود را غیرقانونی می‌دانم و ... ردصلاحیت غیرقانونی خود و دیگر نامزدها را نیز برنمی‌تابم و تا آنجا که در توان دارم در جهت لغو نظارت استصوابی و پایان بخشیدن به مهندسی انتخابات توسط حزب پادگانی و آزادکردن انتخابات خواهم کوشید."

مصطفی تاجزاده نوشته است: "رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخاباتی در این دوره چنان ناموجه و امنیتی بوده که صدای اعتراض عضو بیست ساله شورای نگهبان را نیز درآورده است. سوگمندانه باید گفت در دوره انتقال، کار از مهندسی انتخابات گذشته و به انتصابات رسیده است، شورای نگهبان از قانون اساسی و عملکرد مردم‌ستیز اعضایش شویم و به یاری خداوند نمی‌شویم.""

تاجزاده همچنین نوشته است: "روشن است من هیچ شهروند مسئولی نباید تسلیم تفاسیر ساختارشکنانه شورای نگهبان از قانون اساسی و عملکرد مردم‌ستیز اعضایش شویم و به یاری خداوند نمی‌شویم."

 تاجزاده روز سه‌شنبه چهارم خرداد در بیانیه‌ای به ردصلاحیت خود واکنش نشان داد و آن را «غیرقانونی» دانست. او گفته که «در جهت لغو نظارت استصوابی و پایان بخشیدن به مهندسی انتخابات توسط حزب پادگانی و آزادکردن انتخابات خواهم کوشید».

او در بیانیه خود گفته که «حاکمیت در انتخابات ۱۴۰۰ با رسواترین شکل ممکن درصدد یک‌دست‌کردن حکومت برآمده است. هدف، حکومت انحصاری اقلیت ۱۵ درصدی بر اکثریت در دوره انتقال رهبری است».

این فعال اصلاح‌طلب افزوده است: «آنچه امروز در تایید و ردصلاحیت نامزدها رخ داد، به هر چیزی شباهت دارد، جز یک انتخابات رقابتی و معنادار. همیشه گفته‌ام که در انتخابات شرکت می‌کنم. انتصابات رهبری به رای من نیاز ندارد».

 تاجزاده پس از انتخابات ۸۸ هفت سال زندانی بود.