چراغ‌های نئونی که فضای داخلی سینما هنری برلین را متحول می‌کند

سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶ | کد مطلب: ۳۵۲۵۴
چراغ‌های نئونی که فضای داخلی سینما هنری برلین را متحول می‌کند
استودیوی محلی Batek Architekten با استفاده از چراغ‌های نئونی و رنگ‌های اشباع‌شده خاص که قالب‌های مختلفی از هنر و تاریخ آلمان را نمایان می‌سازند، سینمای تاریخی Blauer Stern در برلین را نوسازی کرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این گروه معماری سازه شیشه‌ای و فولادی را که از سال 1870 میلادی به عنوان راهرو و سرسرای اصلی این ساختمان تاریخی قرار گرفته بود، از میان برداشت و با ایجاد تغییرات محسوسی، این فضا را کاملا باز کرد.

محوطه ورودی سینما arthouse که به تازگی باز شده، اکنون به یک فضای پذیرایی تبدیل شده که با یک نیمکت منحنی بلند و یک پیشخوان فلز زیگزاژ، پوشانده شده است. گروه معماری این پروژه نیز از رنگ قرمز اشباع شده و عمیق که با رنگ بادمجانی ترکیب شده، برای طراحی صندلی‌ها، پیشخوان و بخشی از دیوارها استفاده کرده است.از دیگر جذابیت‌های طراحی داخلی این سالن سینما، استفاده از چراغ‌های نئونی در آن است که توانسته زوایای دید مختلف و البته دیدنی را در فضا ایجاد کرده و توجه ه مخاطبی را به سوی خود جلب کند.   

همچنین ترکیبی از رنگ خاکستری ملایم برای طراحی بخش‌های دیگری از دیوارهای این سالن سینما به کار گرفته شده که به جذابیت آن دوچندان افزوده است. این در حالی است که انتخاب روکش فلزی زیگزاگ برای طراحی پیشخوان سینما نیز با هدف نمایش یک الگوی کلاسیک با یک ماده مدرن، انجام شده است.سالن اصلی سینما نیز که 435 متر مربع مساحت دارد، با دیوارهای نقاشی‌شده مدرن و سنتی پوشش داده شده تا بتواند هنر و تاریخ شهر برلین را به ‌خوبی به نمایش درآورد. پالت‌های رنگی که در این نقاشی‌ها به کار گرفته شده، کاملا کلاسیک و اشباع‌شده است تا بتواند معانی تعریف‌شده برای هر کدام از نقاشی‌ها را به وضوح نمایان سازد.