طراحی سازه آینه‌ای خیره‌کننده با تراش سنگ طبیعی

دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷ | کد مطلب: ۳۵۲۳۶
طراحی سازه آینه‌ای خیره‌کننده با تراش سنگ طبیعی
یکی از معماران بزرگ ایتالیایی اقدام به طراحی یک سازه براق خیره‌کننده در دل طبیعت کرده که بتواند با حفظ محیط اطراف خود، فضایی را برای بازدیدکنندگان جهت استفاده از این چشم‌انداز زیبای مالت به وجود آورد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ساختمان که به عنوان قلب مالت شناخته شده، دارای بدنه‌ای کاملا براق و آینه‌ای شفاف و خیره‌کننده است و یک سازه چندضلعی دیدنی دارد. پنجره لاجوردی که به آن پنجره دوایرا نیز می‌گویند، یک طاق نمادین آهکی با قد 92 فوت در جزیره گوزو مالت است. این ستون سنگی از دریا بیرون می‌آید و از طریق یک دال افقی به صخره متصل شده است. همچنین در بخشی از بدنه این سازه، از سنگ‌های طبیعی استفاده شده که تراش داده شده‌اند و با زیبایی هرچه تمام‌تر به نمایش درآمده‌اند.

در امتداد این سازه یک غاری بود که در قرن نوزدهم به دلیل فرسایش تا بخش قوس ابتدایی آن از بین رفت و به همین دلیل این پروژه به نوعی نمادی از آن غار را نمایان می‌سازد. همچنین بدنه خارجی این سازه به این دلیل چنان شفاف و آینه‌ای طراحی شده تا بتواند طبیعت اطراف را به خوبی منعکس کرده و چشم‌نوازی کند.در داخل این سازه فضایی به مساحت 54 هزار فوت مربع به نمایشگاه اختصاص داده شده تا چندین نمایشگاه به طور همزمان امکان برگزاری را داشته باشند. می‌توان گفت که هر سطح از این سازه، نمایانگر هزار سال تاریخ مالت است که این ساختمان را نه تنها یک دستاورد خیره‌کننده معماری کرده، بلکه مکانی ارزشمند برای درک و قدردانی از این فرهنگ غنی نمایان ساخته است.