درختچه‌های بامبو که انرژی محیط را تامین می‌کنند

شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱ | کد مطلب: ۳۵۱۹۴
درختچه‌های بامبو که انرژی محیط را تامین می‌کنند
دانشکده معماری و فناوری‌های نوین چین جنوبی اقدام به طراحی و ساخت درختچه‌های بامبو کرده که هم می‌توانند در توسعه محیط شهری تاثیرگذار باشند و همذصد درصد انرژی محیط اطرف خود را تامین کنند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این درختچه‌های بامبو که با نام غرفه‌های بامبو نیز شناخته شده‌اند، علاوه برآن‌که فضای تفریحی، سایه‌بان مناسب و نشیمن‌گاه جذابی را برای رهگذران ایجاد می‌کنند، بلکه محیط اطراف را نیز پاکسازی کرده و اجازه تجمع آلاینده‌ها را در محیط نمی‌دهند.

این درختچه‌های بامبو از ورقه‌های فتوولتائیک و لوله‌های بادی در داخل و خارج بدنه خود برخوردار هستند که می‌توانند انرژی برق و گرمای محیط اطراف را تامین کرده و به کاهش چشمگیر میزان مصرف انرژی و افت هزینه‌های ناشی از آن کمک شایانی کنند.

به همین دلیل می‌توان از درختچه‌های سبز برای توسعه فضای شهری و پاکسازی آن که سازگاری کاملی با محیط‌زیست هم دارند، استفاده کرد و در طولانی مدت از هزینه‌های شهری کاست. بنابراین کاربرد این درختچه‌ها علاوه بر آن‌که زیبایی بصری بالایی برای محیط شهرهای بزرگ دارند، می‌توانند در پاکسازی و جلوگیری از انتشار آلاینده‌های مضر و خطرناک نیز نقش بسزایی ایفا کنند.