برجی که بلندترین ساختمان افریقا می‌شود

شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴ | کد مطلب: ۳۵۱۹۱
برجی که بلندترین ساختمان افریقا می‌شود
یکی از معماران برجسته روسی برای نخستین بار برج‌‌ جیبوتی را طراحی کرده که قرار است این برج‌ به بلندترین ساختمان‌ کل قاره افریقا تبدیل شود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: برج‌ جیبوتی به نوعی آینده‌نگری ساخت و ساز در افریقا را نشان می‌دهد که می‌تواند به توسعه زیرساخت‌های صنعت ساختمان در این قاره کمک شایانی کند. این برج‌ شامل 43 طبقه و حدود 780 فوت ارتفاع می‌شود که رکود بلندترین ساختمان افریقا به ارتفاع حدود 50 فوت را خواهد شکست.

همچنین طراحی غیرمعمول آن‌ به‌طور قطع کمک می‌کند تا این برج‌ در میان بلندترین آسمان خراش‌های جهان برجسته شوند. دو ساختمان دیگر نیز در دو طرف بیرونی این برج قرار گرفته‌اند که دارای یک منحنی خاص و برجسته هستند. طراحی منحصر به‌فرد این ساختمان‌ها از خنجرهای سنتی جیبوتی الهام گرفته‌اند که بسیار خاص و دیدنی به مایش درآمده‌اند.

تزئینات و طراحی سطح خارجی این بناها نیز از نمادهای محلی و سنتی جیبوتی الهام گرفته شده‌اند تا بتوانند فرهنگ آن را به خوبی نمایان سازند.این در حالی است که عناصر طراحی نمای خارجی این ساختمان‌ها نیز همگی از تاج گل لورل که نشان‌دهنده استقلال جیبوتی در ژوئن سال 1977 میلادی است، ناشی می‌شوند.


برج مرکز بی‌نظیرترین و نمادین‌ترین برج سه گانه است؛ آن شامل نیزه و سپری است که روی آن ستاره قرار دارد. معمار این پروژه توضیح می‌دهد که این ترکیب کلی، نماد وحدت ملت است و کره چرخشی آن نیز به معنای واقعی کلمه، وحدت را جشن می‌گیرد. به همین دلیل برنامه‌ریزی شده تا در این کره رستوران مجلل و فضایی برای برگزاری رویدادهای ملی جیبوتی درنظر گرفته شود.

برج‌های جیبوتی به عنوان یک مرکز تجاری و خرده‌فروشی جدید طراحی شده است که به توسعه شهرت منطقه به شکل یک منطقه تجاری و مرکز تجارت بین المللی کمک شایانی می‌کند. همچنین معمار این پروژه در این خصوص می‌گوید: « ما امیدوار هستیم كه این مفهوم از طریق هدف طراحی خود باعث ایجاد وحدت شود و مرکز توسعه تجارت برج‌های جیبوتی به نمادی از صلح و وحدت ملی ایالت‌های شاخ آفریقا تبدیل شود.»