کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مسوولان صدای مظلومیت جنگل و جنگلبان را نمی شنوند

بدحالی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه در عملیات اطفای حریق/ جنگلبان ها در برابر بحران ها دست خالی هستند

28 ارديبهشت 1400 ساعت 11:27 | کد مطلب:35144


اسکان نیوز -الهه موسوی : روز گذشته و در جریان عملیات اطفای حریق در عرصه های جنگلی-مرتعی دهدشت، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه که از عملیاتی به عملیات جدید پیوسته بود دچار اُفت فشار شدید و حمله قلبی شد. او اکنون در بیمارستان بستری است.

 جنگلبان های ایران پس از سال ها هشدار و دهه ها نبرد با بحران بزرگی چون حریق جنگلی، با بی توجهی دولتمردان دولت های مختلف، همچنان با دست های خالی به مصاف با آتش می روند.

تعداد نیروهای منابع طبیعی و امداد جنگل آنچنان کم است که هر یک نفر ناگزیر است به جای ۵ نفر و حتی بیشتر تلاش کند. جنگلبان ها تجهیزات لازم را ندارند و با بیل و سرشاخه و نهایتا چند دستگاه مکنده به جنگ با آتش می روند.

 این وضعیت در شرایط معمولی نیز هست و در هنگام آتش سوزی های جنگلی-مرتعی افزایش می یابد.

سال گذشته چندین نیروی مردمی از جمله البرز زارعی و دوستانش برای خاموش کردن آتش زاگرس،  در آن سوختند و جان خود را از دست دادند.

حالا در آتش سوزی روز گذشته ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰ که در منطقه "گچ آب انار" دهدشت به وقوع پیوست و همچنان ادامه دارد اکیپ منابع طبیعی دهدشت که به فاصله ۷ساعت از اطفا حریق "کوه لار" برگشته بودند، به این منطقه و در پی آتشی دیگر اعزام شدند.

در این آتش سوزی وحشتناک و هواي بسیار گرم آقای حسن جهان آرا فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه دچار اُفت فشار شدید و خطر حمله قلبی شده بود به طوری که در قسمتی از مسیر در حالی که از دهانش کف بیرون زده بود بر زمین افتاد.

 راننده اداری به طور اتفاقی او را دید و به سرعت از طریق هلال احمر و اورژانس جاده ای به بیمارستان دهدشت منتقل شد.

درحال حاضر وضعیت عمومی‌او نسبتا  خوب گزارش شده است .

 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/35144/بدحالی-فرمانده-یگان-حفاظت-منابع-طبیعی-کهگیلویه-عملیات-اطفای-حریق-جنگلبان-برابر-بحران-دست-خالی-هستند

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com