ساخت مجسمه‌های گیاهی برای پاکسازی کلان‌شهرها

دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲ | کد مطلب: ۳۵۱۲۸
ساخت مجسمه‌های گیاهی برای پاکسازی کلان‌شهرها
یکی از هنرمندان چینی برای نخستین بار اقدام به طراحی و ساخت انواع مجسمه‌های گیاهی از گونه‌های مختلف گیاهان در سراسر جهان، کرده است که این مجسمه‌ها می‌توانند در توسعه پروژه‌های شهری کلان‌شهرهای جهان بسیار تاثیرگار باشند و محیط را به‌طور کامل پاکسازی کنند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع می‌توان گفت که موضوع پاکسازی و تصفیه هوا در شهرهای بزرگ جهان که این روزها با آلودگی‌های محیطی به شدت دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بسیار مهم بوده و مسئولان شهری در جهان در حال اجرای برنامه‌های متعددی در این زمینه هستند.

ایجاد فضاهای سبز متنوع در گوشه کنار شهرهای بزرگ و زیباسازی‌های مختلفی که هم بتواند هوا را پاکسازی کرده و هم به مردم احساس آرامش و امنیت دهد، یکی از اقداماتی است که در همه دنیا می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. حال اگر استفاده از تکنیک‌های خاص در کنار این فضاسازی‌های سبز بتواند به پاکسازی هرچه بیشتر محیط کمک کند، بسیار ارزشمند خواهد بود.

این مجسمه‌های گیاهی متنوع که توسط Zemer Peled، هنرمند چینی، طراحی شده، قطعا می‌تواند به دلیل تنوعی که در گونه و بافت‌های مختلف گیاهی دارد، در طول شبانه‌روز به پاکسازی محیط شهری تا بیش از 35 درصد کمک کند.در این مجسمه‌ها از انواع سبزیجات گرمسیری، گیاهان افریقایی و دریایی و سایر سبزیجات و گیاهان وحشی مناطق مختلف جهان استفاده شده که نه تنها به زیبایی این مجسمه‌ها دوچندان افزده‌اند، بلکه به دلیل تنوع نوع و گونه‌ای که دارند، می‌توانند به تصفیه بیشتر و موثرتر محیط اطراف خود کمک کنند.

هریک از این گیاهان خواص پاکسازی محیط و نابودی آلاینده‌های مختلف در هوا را دارند و به همین دلیل کارآیی این مجسمه‌ها دوچندان بالا رفته است. همچنین هر کدام از این مجسمه‌ها دارای طرح و زیبایی‌های متنوعی هستند که در زیباسازی شهری و توسعه آن نیز نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.