طراحی یک ابر غول‌پیکر شناور در چین

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳ | کد مطلب: ۳۵۰۴۶
طراحی یک ابر غول‌پیکر شناور در چین
چین در حال تهیه یک مرکز فرهنگی آینده‌نگرانه است که به نظر می‌رسد مانند یک ابر غول‌پیکر شناور باشد که در شهر شنژن احداث خواهد شد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: شرکت معماری ژاپنی به نام SANNA، با ارائه طرحی متفاوت و خارق‌العاده که نماد اصلی آن، سقف برجسته و یکسره آن است، توانست مسئولان چینی را به سوی خود جذب کند و درنهایت برنده مسابقه موزه دریایی شنژن شود.

این پروژه که با نام «ابرها روی دریا» معرفی شده، کاملا با اسمِ خود مطابقت داشته و طراحی آن دقیقا همین مضمون را نشان می‌دهد. سازه و سقف این موزه دریایی به شکل ابرهای بهم پیوسته طراحی شده که گویی بر روی آب شناور هستند و نمادی از آزادی و رهایی را نمایان می‌کنند.الزامات مورد نیاز این موزه توسط دفتر برنامه‌ریزی و منابع طبیعی شهرداری شنژن و دفتر کارهای عمومی شهرداری شنژن مشخص شده است. طرح گروه معماری ژاپنی SANAA ، چارچوبی ایجاد خواهد کرد که شامل مناطق آموزشی، فضاهای بهینه‌شده برای تحقیق و فضاهای معمولی نمایش موزه است.

همچنین نماد ابر شناور برای ایجاد ساختار فرو رفته و به سمت بالا منبسط می‌شود تا نور طبیعی به فضاهای داخلی راه یابد. این در حالی است که این نوع طراحی به شکلی مناظر کوهستانی اطراف شهر را نیز نمایان می‌سازد که بازدیدکنندگان بتوانند به خوبی با طبیعت ارتباط برقرار کرده و به اهمیت و ارزش آن پی ببرند.