کابین‌هایی با تکنیک ساخت پازل سه‌بعدی برای کوهنوردان نروژی

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴ | کد مطلب: ۳۴۹۴۸
کابین‌هایی با تکنیک ساخت پازل سه‌بعدی برای کوهنوردان نروژی
به لطف تکنیک ساخت پازل‌های سه‌بعدی، کوهنوردان خسته که در امتداد قطب شمال نروژ کوهپیمایی می‌کنند، می‌توانند در کابین‌های کوچکی استراخت کرده و یک فضای امنی دراختیار داشه باشند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: برای ساخت این کابین‌ها از فناوری پازل‌های سه‌بعدی استفاده شده، به‌طوری‌که هر کدام از این کابین‌ها از یک قالب صنعتی سه‌بعدی تشکیل می‌شوند که در مرحله بعد، در قالب ساخت و اجرا قرار گرفته و به سرعت شکل یک مقرر سکونت امن و پایدار را به خود می‌گیرند.

فضای جالب داخلی این کابین با امکاناتی همچون اجاق گاز، صندلی‌های نشیمن و چشم‌اندازهای خارق‌العاده همراه است که مطمئنا به هر کوهنوردی انرژی مضاعفی می‌دهد و خستگی وی را رفع خواد کرد. این اثر از طریق تحقیقات باورنکردنی از جمله استفاده از پهپاد و نرم‌افزار فتوگرامتری برای ایجاد نقشه سه‌بعدی سایت نیز به دست آمده است. پوسته بیرونی کابین از 77 شکل الوار چوبی ساخته شده است که مانند یک پازل در کنار هم قرار می‌گیرند.

این پروژه با چالش طراحی ساختاری که بتواند در برابر درجه بالای دما در قطب شمال و وزش باد مقاومت کند، روبه رو بود که در نهایت با آزمایش‌های مختلف شبیه‌سازی در برابر طوفان و درجه بالای دما و فشار توانست این اطمینان را به دست آورد که بسیار مقاوم بوده و دارای ایستایی و پایداری بسیار بالایی است.

کابین تا حدی در یک انبار ساخته شد و سپس به سمت مقصد نهایی خود حرکت کرد. چهار روز کاری به گروهی از داوطلبان نیاز بود تا ساختار اصلی را با هم ترکیب کنند، در حالی که گروه دیگر بر اساس دستورالعمل‌های دقیق SPINN، بریدن پنل‌های بیرونی و روکش‌های خارجی را در دست گرفتند.