ساخت بلندترین آسمان‌خراش‌های پیش‌ساخته جهان در سنگاپور

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱ | کد مطلب: ۳۴۹۲۶
ساخت بلندترین آسمان‌خراش‌های پیش‌ساخته جهان در سنگاپور
استودیو معماری ADDP یک جفت آسمان خراش 56 طبقه در سنگاپور طراحی کرده که با استفاده از تکنیک ساخت پیش‌ساخته حجمی، آن‌ها را به بلندترین ساختمان‌های پیش‌ساخته جهان تبدیل می‌کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این جفت بلوک برج بلند مسکونی که Avenue South Residences نامیده می‌شود، در یک ملک مسکونی موجود در سنگاپور ساخته خواهد شد. استودیو ADDP تصمیم گرفت ساختمان موجود را با سازه‌ای مدرن که با استفاده از تکنیک‌های ساختمانی مدرن و پیش‌ساخته طراحی شده است، در تضاد قرار دهد.

این پروژه متشكل از دو طبقه بسیار بلند است كه در پس زمینه اصلی، آپارتمان‌های چهار طبقه میراث هنری Art Deco و یك خیابان از درختان بزرگ باران واقع شده است. این برج‌های 200 متری با جدیدترین تکنیک پیش‌ساخته در جهان ساخته می‌شوند که از لحاظ معماری و نمای خارجی جذابیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند.

استودیو ADDP تخمین زده که حدود 80 درصد از هر ماژول مسکن خارج از محل ساخته می‌شود و دیگر کارهای اجرایی همچون ضد آب کردن، کاشی‌کاری، رنگ‌آمیزی، لعاب، کابینت، لوله‌کشی و برق نیز از قبل تکمیل و در محل بهم پیوست داده می‌شوند. تمامی این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا زمان ساخت این آسمان‌خراش‌ها به میزان چشمگیری کاهش پیدا کنند و تا 40 درصد نیز در به کارگیری نیروی انسانی صرفه‌جویی به عمل آید که همه این موارد بسیار مهم و ارزشمند خواهند بود.لازم به ذکر است که برای افزایش بهره‌وری ساخت و تغییر اساسی در روند طراحی و اجرا، این صنعت تشویق می‌شود که از مفهوم طراحی برای ساخت و مونتاژ (DfMA) استقبال کند، جایی که ساخت و ساز برای جزئی قابل‌توجه از کارهایی که باید خارج از محل اجرا انجام شود، طراحی و تفصیل شده است.