رونمایی از نخستین سیستم مسافرتی خودکفا در جهان

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲ | کد مطلب: ۳۴۹۲۳
رونمایی از نخستین سیستم مسافرتی خودکفا در جهان
یکی از موضوعات رایج در شهرهای علمی-تخیلی، یک سیستم حمل‌ونقل فوق سریع است که بسیار سریعتر از آن سرعتی خواهد بود که امروزه می‌شناسیم. هایپرلوپ در حال آزمایش سیستم‌های حمل‌ونقل این‌چنینی بوده که هم‌اکنون موفق به رونمایی نمادین نخستین سیستم مسافرتی خودکفا در جهان شده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این سیستم که از جدیدترین تکنولوژی و فناوری پایدار و خودکار جهان برخوردار است، زیرساخت‌هایی را فراهم آورده تا بتواند تصویر کاملی از این حمل‌ونقل فوق سریع را به نمایش درآورد و اتصالات مربوطه را به خوبی برقرار کند.

حال شاید از شنیدن اینکه این پروژه مبتنی بر فناوری مدرن عمدتا از فرایندهای آلی طبیعت الهام گرفته شده، متعجب شوید. آخرین تجسم آن شامل ساختمان‌هایی است که به صورت ارگانیک تشکیل شده‌اند و دارای روزنه‌های پارامتریک هستند که برای ورود نور به پوست ساختمان بریده می‌شوند.

مدیر این پروژه بزرگ در تشریح آن می‌گوید: «سیستم HyperloopTT ذاتا پایدار است و با انتشار صفر کار می‌کند. ما پیشگام یک فناوری هستیم که با طراحی سریع‌تر، ایمن‌تر و به مراتب تمیزتر از روش‌های حمل و نقل موجود است. از آنجا که هایپرلوپ انرژی کمتری نسبت به گزینه‌های دیگر مصرف می‌کند،  بنابراین برای بسیاری از مناطق در سراسر جهان یک راه حل اقتصادی هوشمند خواهد بود. در واقع این پروژه، نخستین طرح تجاری کامل در نوع خود است که ما امروز آماده ساخت آن هستیم.»

این سیستم در حال حاضر برای دستیابی به یک گواهینامه پلاتین LEED، بالاترین سطح سیستم درجه‌بندی ساختمان سبز، طراحی شده است. طراحان همچنین برای این پروژه مطابق با استانداردهای BREEAM برنامه‌ریزی کرده‌اند که یک سیستم رتبه‌بندی برای ارزیابی زیرساخت‌ها یا برنامه‌ریزی‌های اصلی می‌باشد. هنگام مرور تصاویر این مرکز انتقال آینده می‌توان به دنبال صفحات خورشیدی و پوشش گیاهی پراکنده در جدیدترین مفهوم طراحی Hyperloop نیز بود.