رونمایی از برج «بی‌نهایت» در چین

يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵ | کد مطلب: ۳۴۹۰۸
رونمایی از برج «بی‌نهایت» در چین
گروه معماری BIG به تازگی تصاویری از یک برج O شکل یا برج «بی‌نهایت» منتشر کرده که این ساختمان متعلق به ستاد جدید تحقیق و توسعه بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند OPPO چین خواهد بود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع شرکت فناوری OPPO با سفارش ساخت این برج به گروه معماری BIG تصمیم دارد تا نمای ساختمان خود را نیز با ابتدای حرف شرکت که «O» است، نمایان سازد که همگان از راه دور نیز به ماهیت ساختمان پی ببرند.

در واقع گرئه معماری BIG نیز در مورد طراحی آینده‌نگرانه این برج نیز می‌گوید که این طرح نمادی از یک حلقه بی‌نهایت نیز است که زمین و آسمان را در یک حلقه همکاری مداوم، به یکدیگر متصل می‌کند.جلوه بی‌نظیر و دیدنی این ساختمان به توسعه بافت متراکم شهری در چین نیز کمک شایانی می‌کند و می‌تواند تلفیق هنر، معماری و فناوری را به خوبی نمایان ساخته و به جهانیان نشان دهد. همچنین یکی از راه‌های بهره‌مندی این پروژه از کیفیت زندگی در شهر، گنجاندن فضاهایی است که برای استفاده عمومی مانند فضاهای نمایشگاهی، مراکز کنفرانس، غذاخوری و مناطق کارگاهی طراحی شده است.

این در حالی است که گروه معماری BIG برای آنکه این پروژه کاملا دوستدار محیط‌زیست باشد، از سیستم‌ها و تکنیک‌های سبز برای ساختارهای اجرایی و بدنه خارجی آن استفاده کرده و با ایجاد محوطه‌های مختلف سرسبز نیز موجبات کاهش مصرف انرژی در این ساختمان را فراهم آورده است.

حیاط و حلقه بی‌نهایت این برج اجازه می‌دهد مقدار زیادی نور طبیعی وارد دفاتر و فضاهای مشترک ساختمان شود. در پایه ساختمان نیز، طراحی فضاهای عمومی گنجانده شده‌اند كه به شهر اجازه ورود به پروژه را داده و آن را به یک نماد قابل دسترس بی‌نظیر تبدیل می‌کنند.