کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نگاهی به بازسازی مرکز حمل‌ونقل شهر نیویورک

8 ارديبهشت 1400 ساعت 15:13 | کد مطلب:34850

با وجود آن‌که نزدیک به دو دهه از حمله تروریست‌ها به مرکز تجارت جهانی شهر نیویورک می‌گذرد، اما معماران همچنان برای بازسازی سازه و ساختمان‌های آن منطقه از یک سبک معماری الهام‌گرفته از آن شرایط سخت و با هدف ادای احترام به آن واقعه تلخ، استفاده می‌کنند.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: بازسازی و مرمت مرکز حمل ونقل شهر نیویورک نیز از آن دسته از پروژه‌هایی‌ست که از آن واقعه دردناک الهام گرفته و نوع معماری جدید این بازسازی، با آن شرایط تطابق محسوسی دارد.

این ایستگاه مهم قطار که در سال 2016 میلادی بازگشایی شده، مجددا برخی از بخش‌های آن مرمت و بازسازی شده که این تغییرات جلوه‌ای ویژه به آن داده است. این ایستگاه جدید علاوه بر خدمات زیر زمینی خود، دارای سازه‌ای شیشه‌ای و فولادی به نام Oculus است. این فضای درخشان که توسط معمار و مهندس مشهور اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا، طراحی شده است، شبیه «پرنده‌ای است که از دست کودک پرواز می‌کند» و باعث ایجاد حس امیدواری در یک مکان فاجعه‌بار می‌شود.این فضا با 800 هزار فوت مربع، دارای فضای نیم‌طبقه، خرده‌فروشی و دسترسی به چهار سکو زیرزمینی ایستگاه است. علاوه بر این فضای داخلی، Oculus به دلیل ورود به رنگ سفید و مجسمه‌سازی خود کاملا مشهور است. این فضاها در کنار هم کیک عملکرد و شکل متعادل را ایجاد می‌کنند که برای هر مخاطبی مشهود خواهد بود.

آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/34850/نگاهی-بازسازی-مرکز-حمل-ونقل-شهر-نیویورک

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com