T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> نگاهی به بازسازی مرکز حمل‌ونقل شهر نیویورک - اسکان نيوز

نگاهی به بازسازی مرکز حمل‌ونقل شهر نیویورک

چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳ | کد مطلب: ۳۴۸۵۰
نگاهی به بازسازی مرکز حمل‌ونقل شهر نیویورک
با وجود آن‌که نزدیک به دو دهه از حمله تروریست‌ها به مرکز تجارت جهانی شهر نیویورک می‌گذرد، اما معماران همچنان برای بازسازی سازه و ساختمان‌های آن منطقه از یک سبک معماری الهام‌گرفته از آن شرایط سخت و با هدف ادای احترام به آن واقعه تلخ، استفاده می‌کنند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: بازسازی و مرمت مرکز حمل ونقل شهر نیویورک نیز از آن دسته از پروژه‌هایی‌ست که از آن واقعه دردناک الهام گرفته و نوع معماری جدید این بازسازی، با آن شرایط تطابق محسوسی دارد.

این ایستگاه مهم قطار که در سال 2016 میلادی بازگشایی شده، مجددا برخی از بخش‌های آن مرمت و بازسازی شده که این تغییرات جلوه‌ای ویژه به آن داده است. این ایستگاه جدید علاوه بر خدمات زیر زمینی خود، دارای سازه‌ای شیشه‌ای و فولادی به نام Oculus است. این فضای درخشان که توسط معمار و مهندس مشهور اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا، طراحی شده است، شبیه «پرنده‌ای است که از دست کودک پرواز می‌کند» و باعث ایجاد حس امیدواری در یک مکان فاجعه‌بار می‌شود.این فضا با 800 هزار فوت مربع، دارای فضای نیم‌طبقه، خرده‌فروشی و دسترسی به چهار سکو زیرزمینی ایستگاه است. علاوه بر این فضای داخلی، Oculus به دلیل ورود به رنگ سفید و مجسمه‌سازی خود کاملا مشهور است. این فضاها در کنار هم کیک عملکرد و شکل متعادل را ایجاد می‌کنند که برای هر مخاطبی مشهود خواهد بود.