مجسمه‌های غول‌پیکری که فضای شهری را پاکسازی می‌کنند

سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶ | کد مطلب: ۳۴۸۲۴
مجسمه‌های غول‌پیکری که فضای شهری را پاکسازی می‌کنند
یکی از هنرمندان کره جنوبی با همکاری گروهی از فعالان محیط‌زیست، اقدام به طراحی و ساخت انواع مجسمه‌های متحرک غول‌پیکر کرده‌اند که می‌توانند فضاهای آلوده شهری را پاکسازی کرده و در عین حال زیبایی بصری قابل‌توجهی به محیط اطراف خود بدهند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: تمامی این مجسمه‌ها از طبیعت الهام گرفته‌اند و از طرح‌های کدو تنبل خال خالی گرفته تا انواع گل و گیاهان طبیعی را در خود جای داده‌اند. استفاده از رنگ‌های متفاوت و جذاب از دیگر مزیت‌های ساخت این مجسمه‌هاست که می‌تواند از راه دور توجه هر رهگذر و مخاطبی را به سوی خود جلب کند.

این مجسمه‌های غول‌پیکر دارای یک سیستم هوشمند در داخل بدن خود هستند که کوچکترین آلاینده و آلودگی را در محیط اطراف خود تشخیص می‌دهند و در مدت زمان کوتاهی آن را به‌طور کامل از بین می‌برند. در واقع این سیستم هوشمند، علاوه بر اینکه تمام آلاینده‌ها را جذب می‌کند، اکسیژن خالص را در فضا منتشر می‌کند تا رهگذران بتوانند تنفس راحت‌تری داشته باشند و به ریه آن‌ها کمترین آسیب وارد شود. به‌خصوص این مجسمه‌های غول‌پیکر در فضاهای آموزشی کودکان و نوجوانان در کلان‌شهرها بیشترین کاربرد را خواهند داشت که علاه بر آنکه می‌توانند جذابیت بصری برای کودکان ایجاد کنند، فضای پاک و سالم‌تری را به‌وجود می‌آورند تا آن‌ها بتوانند تنفس بهتری داشته باشند و در فضایی سالم آموزش ببینند.همچنین در فضاهای شلوغ و پرجمعیت که آلودگی‌ها بسیار بیشتر است، این مجسمه‌ها می‌توانند کارساز باشند و از این آلاینده‌ها به میزان چشمگیری بکاهند. تمامی این مجسمه‌ها در اندازه و سایزهای مختلف باتوجه به مساحت محیط و میزان آلودگی در آن، قابل طراحی و تولید هستند.