ساختمان‌های پست مدرن که نگاه آرمانی به معماری دارند

يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱ | کد مطلب: ۳۴۷۹۲
ساختمان‌های پست مدرن که نگاه آرمانی به معماری دارند
پست مدرنیسم یکی از آن سبک‌های معماری است که توصیف آن در ابتدا دشوار به نظر می‌رسد، اما باید گفت که این نوع سبک از معماری، ساختمان و طرح‌های خاصی را به نمایش درمی‌آورد که آرمانگرایانه بوده و خلاقیت را به معنای واقعی نشان می‌دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این سبک معماری پاسخی مستقیم به ایده‌های باورنکردنی محبوب و آرمانی مدرنیسم است. در حالی که مدرنیسم تبلیغ بین‌المللی می‌کرد که می‌توانست مشکلات اجتماعی را حل کرده و جهانی متحدتر ایجاد کند، پست مدرنیست‌ها چندان مطمئن نبودند که معماری قدرت ایجاد چنین تغییر چشمگیر و گسترده‌ای را دارد.

برخی از معماران و طراحان افزایش تعداد ساختمان‌ای مدرن را از شخصیت شهر می‌دانند. آن‌ها معتقد بودند که این سبک بین‌المللی اغلب جای معماری را می‌گرفت که بخشی از میراث و فرهنگ محلی بود. برخی معتقدند که پست مدرنیسم معماری فرهنگ پاپ است. گاهی اوقات پر زرق و برق و بی‌انتها هستند، به‌گونه‌ای که مدرنیست‌ها می‌خواستند ساختمان‌هایشان هرگز از مد نیفتد و رنگ و ایده را به وفور در آن‌ها مشاهده شوند.

در این‌جا چندین نمونه از این ساختمان‌های آرمانی و رویایی را با هم می‌بینیم که می‌توانند سبک پست‌مدرن در معماری را به خوبی به نمایش درآورند.