نقش‌های رقصنده‌ای که طبیعت را با رگه‌های آتشین نورانی می‌کنند

سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱ | کد مطلب: ۳۴۷۱۱
نقش‌های رقصنده‌ای که طبیعت را با رگه‌های آتشین نورانی می‌کنند
نور، روشنایی و نقش‌های به‌هم پیوسته هنگامی‌که در دلِ طبیعت فرو می‌روند، می‌توانند ماندگاری بیشتری پیدا کنند و درعین حال زیبایی جذابی را نیز به مخاطبان ارائه دهند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: یکی از هنرمندان برزیلی با تلفیقی از هنر و تکنولوژی توانسته از انواع ریسمان‌های نور، نقش‌های زیبایی را بر روی بدنه درختان، آب رودخانه‌ها و سایر فضاهای طبیعی به وجود آورد که توجه بسیاری از هنرمندان خارجی را به سوی خود جلب کرده است.

این مناظر درخشان علاوه بر استفاده از ریسمان‌های نور، از یک سیستم هوشمند خنک‌کننده و مرطوب‌کننده هوا نیز برخوردارند که می‌توانند با توجه به نوع آب و هوای منطقه، هوای مطبوعی را در اطراف خود ایجاد کنند تا بازدیدکنندگان و رهگذران احساس خوشایند بیشتری از حضور در آن فضا داشته یاشند.این هنرمند برزیلی برای خلق نقاشی‌های خود، هنر و دقت‌نظر بالایی برای تنظیم و ترسیم این ریسمان‌های نور خود به خرج داده و هر کدام را با ظرافت بسیار بالایی در کنار یکدیگر قرار داده، به‌طوریکه برای اجرای هر یک از این طرح‌ها هفته‌ها زمان صرف کرده است.

نکته جالب توجه این‌جاست این هنرمند پس از انتخاب مکان و تنظیم ریسمان‌های نورانی، با استفاده از آتش‌بازی رگه‌هایی از نور را تولید کرده که درنهایت با سرعت کم شاتر گرفته شده و با هنر عکاسی که دارد، این‌چنین به نمایش درآورده است. در واقع، گاهی اوقات یک شات تنها چیزی است که او برای پوشاندن یک درخت در نور انرژی نیاز دارد.

به گفته این هنرمند برزیلی، گرفتن یک عکس رقص دقیق زمان‌بندی است. من از یک فیلتر چگالی خنثی استفاده می‌کنم تا تعادل کاملی بین روشنایی برق و نور طبیعی زمان گرگ و میش پیدا کنم، بنابراین این همان تعادل خوب و محدودی است که فقط چند دقیقه در روز رخ می‌دهد. 

این هنرمند الهام خود را در میان خیابان‌های پر درخت شهر زادگاه خود، برازیلیا، و همچنین در مناظر دور افتاده پیدا می‌کند. زمینه طبیعی که در طبیعت وجود دارد، مناسب برای خلاقیت‌های انتزاعی این هنرمند است. وی درباره «مجسمه‌های ناپایدار» می‌گوید: «نور برای من تبدیل به قلم مو می‌شود و فضای اطراف نیز بوم نقاشی من است.»