مینیاتورهای جذابی از معماری شهری فیلادلفیا

دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰ | کد مطلب: ۳۴۶۹۶
مینیاتورهای جذابی از معماری شهری فیلادلفیا
درولشکو، از هنرمندان بزرگ مقیم فیلادلفیا، در حال ایجاد یک بایگانی با ساخت مجسمه و مینیاتورهای جذاب معماری این شهر است تا بتواند سازه‌های معماری که در خطر نابودی هستند را بیش از گذشته نمایان سازد و این هشدار جدی را به مسئولان شهری بدهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این هنرمند معمار كه عمدتا با استفاده از كاغذ و چوب كار می‌كند، این مینیاتورها را با عشق و دقت تولید کرده تا بتواند تاریخ محله‌های بزرگ فیلادلفیا را حفظ كند. از کافه‌های محلی گرفته تا خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های رفاهی، هر فضای تجاری به یک مجسمه هنری تبدیل می‌شود که پر از دلتنگی است.

این هنرمند همچنین روی صحنه‌های شهرهای دیگر با معماری رو به زوال آن‌ها مانند نیواورلئان کار می‌کند. صرف‌نظر از شهر یا ایالت خاص، درولشکو ترجیح می‌دهد توجه و مهارت خود را در تغییر سریع محله‌ها یا ایجاد لطافت در آن‌ها به نمایش بگذارد. وی آسیب‌پذیرترین بخش‌های معماری را به عنوان کانون توجه خود انتخاب می‌کند، زیرا این ویترین‌های فروشگاهی به زودی به سمت شرکت‌های تجاری می‌روند که بازرگانانی را که زمانی منطقه را تعریف کرده بودند، بیرون می‌کشانند. 

این هنرمند معمار می‌گوید: داشتن ساختمان‌های کاملا جدید و براق بسیار خوب است، اما بیایید میراث معماری خود را پاک نکنیم و تا جائیکه امکان دارد آن‌ها را حفظ کنیم.

روند خلاقیت این هنرمند مقیم فیلادلفیا دقیق است، زیرا او از هر دو مشاهده شخصی و عکسبرداری برای ارائه دقیق هر جزئیاتی از یک ساختمان استفاده می‌کند. در واقع، یک ساختمان با اندازه متوسط ​​می‌تواند تا 120 ساعت زمان تولید داشته باشد که صرف این زمان، نشان‌دهنده فداکاری و تعهد این هنرمند به درست‌کردن همه جزئیات است.

 

نگاه به این مجسمه‌ها درسی در معماری شهری است. این هنرمند با گنجاندن لوازمی مانند پالت چوبی و کمپرسی، به ما یادآوری می‌کند که چگونه این لوازم جانبی به شکل‌گیری شهرهای ما کمک می‌کند و در مشاهده ساختمان‌ها، که بسیاری از آن‌ها دیگر در زندگی واقعی وجود ندارند، فرد در توسعه شهرهای ما تامل می‌کند و دید جدیدی از آنچه که ویران‌شده تلقی می‌شود، به‌دست می‌آورد.