طراحی پل سبز شناور در میلان

سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰ | کد مطلب: ۳۴۵۹۳
طراحی پل سبز شناور در میلان
یکی از مناطق شهر میلان در ایتالیا به زودی میزبان یک برج سبز جذاب و باورنکردنی است که در آن یک پل گلخانه‌ای شناور احداث می‌شود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: گروه معماری SBA درنظر دارند با اجرای این پروژه فرصت جدیدی برای معرفی محیط‌زیست فراهم آورده و در عین حال تکنولوژی ساخت در پروژه‌های سبز را به خوبی نمایش دهند. تکنولوژی بی‌نظیری که در این برج به‌کار می‎‌رود، مربوط به طراحی و ساخت ک پل شناور سبز است که بسیار خاص و دیدنی است. این پروژه درنظر دارد آینده ساختمان‌سازی و توسعه شهری را که با فناوری‌های سبز تلفیق می‌شود، نمایان سازد و بتواند توسعه پایدار شهری را در این قالب نمایش دهد.

در واقع یک ساختمان قدیمی در آن منطقه وجود دارد که گروه معماری SBA آن را بازسازی کرده و به شکل این برج سبز درمی‌آورند و می‌خواهند بگویند که می‌توان با استفاده مجدد از ساختمان‌های میراثی آن‌ها را زنده نگاه داشت و در عین حال به توسعه زیرساخت‌های زیست محیطی نیز دست پیدا کرد.

 

این در حالی است که پوشش گیاهی 18 هزار فوت مربعی مورد استفاده در سراسر برج مسکونی جدید با جذب 14 تن دی اکسید کربن و تولید سالانه 9 تن اکسیژن، به جبران اثر کربن ساختمان کمک می‌کند. علاوه بر این، چوب مورد استفاده در طول پروژه به حداقل رساندن اثر کربن آن کمک می‌کند و تقریبا با 30 هزار فوت مربع پنل فتوولتائیک، 65 درصد انرژی مورد نیاز ساختمان از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌شود.

این پروژه که معماری و طبیعت را به خوبی با هم مخلوط می‌کند، با ساخت آن پل شناور سبز که جدیدترین تکنیک‌های ساخت در آن به کار رفته، هم فناوری‌های ساخت را نمایش می‌دهد و هم می‌تواند محیطی پاک و دیدنی را در چشم‌انداز شهر میلان به وجود آورد.