کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ساخت نخستین خانه کوچک با تکنیک چاپ سه‌بعدی

23 فروردين 1400 ساعت 13:44 | کد مطلب:34566

یکی از شرکت‌های ساخت‌وساز صنعتی در ایالات متحده امریکا برای نخستین بار خانه‌های کوچک با استفاده از تکنیک چاپ سه‌بعدی مخصوص بی‌خانمان‌های این کشور ساخته است که اولین مرد بی‌خانمان هم در آن سکونت دارد.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: علاقه‌مندان به فناوری‌های ساخت و معماری در جهان می‌توانند از این الگوی چاپ سه‌بعدی به‌عنوان تکنیکی جدید و نوین بهره‌مند شده و با اصول و فنون آن و ابعاد مختلف اجرایی‌اش آشنایی پیدا کنند.

این شرکت یک خانه کوچک چاپ سه‌بعدی ایجاد کرده و همزمان کارآیی‌های بالایی برای جامعه دارد. تیم شی، پیرمرد 70 ساله‌ای که با ناامنی مسکن دست و پنجه نرم کرده، اولین کسی است که از این روش ساخت مقرون به‌صرفه بهره‌مند شده است. وی همچنین نخستین شخصی است که در یک خانه کوچک چاپ سه‌بعدی در ایالات متحده امریکا زندگی می‌کند.این پروژه که در ساخت پروژه سریع، مقرون به صرفه و پایدار در بخش معماری نیز پیشگام است، می‌تواند در توسعه مسکن در شهرهای بزرگ جهان و کاهش تعداد بی‌خانمان‌ها و کمک به بی‌بضاعت‌های جامعه نقش بسزایی را ایفا کند.

در واقع از دستگاه‌های نوین چاپ سه‌بعدی برای ساخت این خانه‌های کوچک و قابل حمل استفاده شده که هم زمان ساخت را بسیار کاهش می‌دهند و هم کیفیت ساخت‌وساز را به میزان چشمگیری افزایش خواهند داد. از این رو هزینه‌های ساخت به ویژه در تعداد بالا کاهش می‌یابد و به این صورت افراد بی‌بضاعت می‌توانند صاحب خانه شوند و سرپناهی برای خواب داشته باشند.

 

چاپگرهای سه‌بعدی این سیستم نوین می‌توانند یک مسکن ارزان قیمت و مقاوم را با استفاده از بتن در کمتر از 48 ساعت ساخته و هزینه ساخت آن‌ها حدود 20 تا 30 درصد کمتر از ساخت یک خانه کوچک معمولی است. می‌توان اشاره کرد که این پروژه مثالی عالی در مورد چگونگی کمک فنون مدرن ساخت و ساز به حل مسائل پیرامون مسکن ارزان قیمت است.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/34566/ساخت-نخستین-خانه-کوچک-تکنیک-چاپ-سه-بعدی

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com