خانه جنگلی که از قالب‌بندی ساخته شده است

شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸ | کد مطلب: ۳۴۵۲۱
خانه جنگلی که از قالب‌بندی ساخته شده است
این خانه جنگلی که در هوکایدو ژاپن ساخته شده، شبیه به هیچ کدام از کابین‌های جنگلی در این منطقه نیست و از الگوریتم قالب‌بندی‌های کاملا مجزا و مستقل برخوردار است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این خانه دارای یک سقف منحنی ظریف با زیرین چوبی است که یک نشیمن مجزا در بالای آن تعریف شده تا ساکنان بتوانند از منظره لذت ببرند. قسمت پایه چوبین، سقف، سازه اتاق، کف و دیگر بخش‌های این خانه جنگلی همگی به شکل قالب‌های جداگانه طراحی شده‌اند که با الگوریتم خاصی بر روی یکدیگر سوار شده و به این زیبایی به نمایش درآمده‌اند.

نوع طراحی منحنی و قوس‌دار این خانه به صورت یک تکه بدون هیچ بریدگی طراحی شده که در دور خانه پیچیده شده و جذابیت بی‌نظیری را نمایان ساخته است. نشیمن قسمت بالای این خانه نیز از دیگر هنرهای معماری آن است که نه تنها با تکنیک خاصی ساخته شده، بلکه می‌تواند فضای آرامش‌بخشی را به‌وجود آورد که بسیار منحصر به‌فرد است.دودکش بتونی نیز در حالی که دیوارهای شیشه‌ای برای دیدار با چتر چوبی بالا می‌‌آیند، به عنوان نقطه کانونی فضای داخلی عمل می‌کند. فضای داخلی هم با یک پالت رنگ گرم پوشانده شده که می‌تواند هارمونی دیدنی با فضای جنگل ایجاد کند و حس آرامش را بیش از بیش به ساکنان انتقال دهد.

از دیگر مزیت‌های ساخت این کلبه جنگلی، وزن سبک و ایستایی و مقاومت بالای آن است که می‌تواند به خوبی در برابر بادهای موسمی و باران شدید مقاوم بوده و از میهمانان خود محافظت کند.