چراغ‌های معلق که هوا را هم پاکسازی می‌کنند

پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲ | کد مطلب: ۳۴۵۱۵
چراغ‌های معلق که هوا را هم پاکسازی می‌کنند
یکی از شرکت‌های ساخت لوازم خانگی در ایتالیا برای نخستین بار اقدام به طراحی و ساخت چراغ‌های معلق با تنظیمات مختلف چرخشی کرده که می‌توانند همزمان محیط اطراف خود را پاکسازی کنند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این چراغ‌ها با چرخش در اطراف یک محور مرکزی، امکان حرکت آزادانه‌ای را دارند که می‌توانند رقص نور بی‌نظیری را در فضا ایجاد کرده و در عین حال با دکوراسیون داخلی خانه نیز تناسب برقرار سازند.

همچنین یک میله فیلترینگ با بدنه پلی‌اورتان در این چراغ‌ها طراحی شده که شبیه به سایر میله‌های روشنایی بوده و تشخیص دادن آن برای کاربران سخت است. این میله فیلترینگ کارِ پاکسازی محیط را بر عهده دارد و با خواص خود می‌تواند آلودگی در محیط را جذب کرده و اکسیژن پاک و سالم را در فضا پخش کند.این چراغ‌ها در دو تراز افقی و عمودی دارای چوب‌های سبک هستند که می‌توانند تعادل را در ایستایی آن‌ها برقرار ساخته و همچنین به زیبایی و جذابیت بصری آن دوچندان بیفزایند. وزن سبک، قابلیت چرخش همزمان در محیط، جابه ‌ایی آسان و تنوع بالای طرح و رنگ از دیگر مزیت‌های این چراغ‌های معلق محسوب می‌شوند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

خاصیت پاکسازی همزمان محیط از سوی این چراغ‌ها می‌تواند کاربرد انواع سیستم‌های تهویه هوا در فضا را به صفر رسانده و در عین حال هزینه‌های جاری را به میزان چشمگیری کاهش داد. همچنین این نوع چراغ‌ها به طراحان داخلی این امکان را می‌دهد تا بتوانند همزمان از فضای داخلی خانه یا مکان‌های اداری و تجاری حداکثر بهره را ببرند.