ساخت جدیدترین پروژه «زاها حدید» در چین

شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳ | کد مطلب: ۳۴۴۱۴
ساخت جدیدترین پروژه «زاها حدید» در چین
گروه بین‌المللی زاها حدید جدیدترین پروژه خیره‌کننده خود را در کشور چین با عنوان مرکز هنری و مدنی ژوای جین‌وان در دست ساخت دارند که نوع طراحی این پروژه توجه بسیاری از معماران و طراحان را از سراسر جهان به سوی خود جلب کرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پروژه که در جنوب چین در حال شکل‌گیری است، یک مرکز فرهنگی بسیار بزرگ با برنامه و ایده‌های مدنی و اجتماعی باورنکردنی به شمار می‌رود و می‌تواند سالانه علاوه بر جذب توریست‌ها، برای مردم کشور چین نیز برنامه‌های ویژه آموزشی ارائه دهد. این پروژه شامل یک موزه هنر، یک مرکز علمی، یک سالن 500 نفری برای رویدادهای مختلف و یک تئاتر یک هزار و 200 نفری است. این چهار بخش رفاهی پروژه با یک فضای عمومی مرکزی بهم‌پیوسته و توسط پل‌هایی در دو طرف ساحل به هم متصل می‌شوند.همچنین طرح این مرکز هنری از پرندگان مهاجر جنوب چین الهام گرفته شده که سایبان‌های فولادی مشبک آن می‌توانند این نوع ایده خاص را به خوبی نمایان ساخته و به نمایش درآورند. بنابراین می‌توان به درستی تقارن و تغییر مقیاس را در پیکربندی این سازه مشاهده کرده و به نظم آن دقت‌نظر داشت. در واقع شکل سربه فلک‌کشیده شده این سازه دقیقا حرکت پرندگان مهاجر جنوب چین را نمایش می‌دهد که برای محیط‌زیست این کشور چندان خوشایند نخواهد بود.

استفاده از ساختار مدولار و مونتاژسازی بخش‌های مختلف سازه از دیگر مزیت‌های آن محسوب می‌شود که می‌تواند فضا را برای اجرای تکنیک و فنون خاص ساخت و ساز صنعتی و سبک‌سازی فراهم آورد.

این در حالی است که موقعیت پروژه در قلب توسعه جدید زیست‌محیطی منطقه جینوان، آن را به مراکز ترانزیتی مانند راه‌آهن جدید بین شهری فرودگاه ژوهای، که مسافران سایر شهرهای بزرگ چین را به هم متصل می‌کند ، متحد می‌سازد.