استفاده از چمن‌های خشک برای تزیین سقف

پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴ | کد مطلب: ۳۴۳۸۷
استفاده از چمن‌های خشک برای تزیین سقف
یکی از طراحان داخلی فرانسه با هدف نمایش اهمیت استفاده از اِلِمان‌های طبیعت برای طراحی فضاهای داخلی ساختمان‌ها، چمن‌های خشک مزرعه را به‌منظور طراحی سقف یک ساختمان فرهنگی به‌کار گرفته است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این طراح فرانسوی هدف خود از اجرای این پروژه را به تصویر کشاندن زیبایی‌های طبیعت در دکوراسیون داخلی خانه و سایر فضاهای اداری و تجاری اعلام کرده و گفته است، چنین طراحی می‌تواند حس آرامش خیال و آسودگی را به‌طور مستقیم به مخاطبان انتقال دهد. بنابراین کاربرد چنین طراحی‌های خاص در فضاهای اداری و فرهنگی می‌تواند از استرس‌های مراجعه‌کنندگان بکاهد و در عین حل زیبایی بصری ویژه‌ای را در محیط به وجود آورد.از دیگر مزیت‌های این نوع طراحی، تغییرات فصلی آن است که در هر فصل باتوجه به شرایط مختلف آب و هوایی و مزارع مناطق مختلف جهان، می‌تواند از اِلِمان‌های متفاوت با رنگ‌های دیدنی مختلف بهره گرفت.

تمامی این علف‌های خشک مزرعه با دست‌های هنرمند این طراح فرانسوی با دقت بسیار بالایی از سقف آویزان شده و سایزها و مدل‌های متفاوتی از علف‌ها در هر فضایی از این سقف مورد استفاده قرار گرفته‌اند.