مجسمه‌های چوبی که برای نمای ساختمان استفاده می‌شوند

چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴ | کد مطلب: ۳۴۳۷۷
مجسمه‌های چوبی که برای نمای ساختمان استفاده می‌شوند
یکی از هنرمندان استرالیا با استفاده از تکنیک قطعه‌بندی در طراحی چهره توانسته مجسمه‌های چوبی را بسازد که برای طراحی نمای ساختمان‌ها بسیار کاربردی خواهند بود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این مجسمه‌ها به نوعی تسکین‌دهنده ذهن نیز هستند و به دلیل ساختاری که دارند، می‌توانند به فکر انسان‌ها نفوذ کرده و آرامش خیال را برای آن‌ها به ارمغان آورند.

این هنرمند استرالیایی معتقد است که اگر این مجسمه‌ها بر روی ساختمان‌ها قرار بگیرند، علاوه بر این‌که زیبایی نما را دوچندان می‌کنند، می‌توانند به ساکنان و رهگذران حس آرامش ذهن را انتقال دهند.همچنین از تکنیک قطعه‌بندی چندبعدی برای طراحی و ساخت این مجسمه‌های چوبی استفاده شده که می‌تواند زوایای دیدنی در نما ساختمان به وجود آورد و در عین حال، فرم و الگو را به شکلی متفاوت نمایان سازد.

این مجسمه‌ها که عملکرد انتزاعی ذهن را نمایش می‌دهند، به صورت پیکسلی طراحی شده‌اند که تعداد بیشماری چوب نقاشی‌شده در آن‌ها به کار گرفته شده است. پشت هر قطعه از این چوب‌ها هنر دستِ هنرمند این مجسمه‌ها نمایان شده که می‌تواند احساسات و اندیشه را به وضوح نشان دهد. با استفاده از این پروژه، توجه به جهان درون انسان‌ها بیش از گذشته اهمیت پیدا می‌کند که این نوع هوشیاری مانند موج‌دار شدن روی دریاچه از ذهن ما عبور می‌کند و دریاچه را بدون تغییر باقی می‌گذارد.بنابراین کاربرد آن بر روی نمای ساختمان می‌تواند این احساس تفکر را به درستی در ذهن ساکنان آن ساختمان ایجاد کند و با افزایش آن در سطح ساختمان‌ها، یک محله یا یک شهر را درگیر کند.