نمایش خانه‌های درختی منشوری در ایتالیا

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱ | کد مطلب: ۳۴۲۴۹
نمایش خانه‌های درختی منشوری در ایتالیا
به تازگی یک گروه معماری در ایتالیا، مجموعه‌ای از خانه‌های درختی منشوری در جنگل‌های شهرهای مختلف این کشور را طراحی کرده‌اند که با استقبال بی‌نظیر مسئولان و مردم مواجه شده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این خانه‌های درختی در بین درختان صنوبر و درختان کوه‌های دولومیت میلان برای نخستین بار ساخته شدند که هر کابین آن‌ها مانند منشوری است که رو به سوی چشم‌انداز محیط است.

در واقع این پروژه در قالب ساخت هتل‌های گردشگری به اجرا درآمده تا بتواند فضای کاملا رویایی با محیطی از قلب طبیعت را برای مسافران و بازدیدکنندگان به ارمغان آورد. هر خانه درختی دارای نمای بیرونی چوبی که با رنگ مشکی طراحی شده، می‌باشد که به‌خوبی با محیط اطراف ترکیب شده و می‌تواند جلوه‌ای ویژه به جنگل محلی اطراف خود بدهد.

در واقع برای طراحی این پروژه از سبک معماری پیتر پیچلر استفاده شده که بتواند معماری معاصر را به صورت کاملا پایدار به نمایش درآورد. لازم به ذکر است که تا پایان سال 2021 میلادی، این پروژه در جنگل‌ها و فضاهای سبز و طبیعی در مناطق مختلف کشور ایتالیا به اجرا درمی‌آید تا بتواند بافتی یکسان همسو با حفظ محیط‌زیست در سراسر ایتالیا نمایان سازد.

شکل‌گیری این خانه‌های منشوری و خوشه‌ای شکل در هر منطقه یکسان خواهد بود تا بتواند همسانی و جذابیت بصری یکسانی را به نمایش درآورده و با زیبایی شگفت‌انگیزش، توجه هر مخاطب و گردشگری را به سوی خود جلب کند.